Timetables

Route 13

Origin - Destination - Outbound - Monday-Friday

Bus Station     
Bus Station Stand N     
Bus Station Stand E     
Bus Station Stand D     
Caledonia Place     
Grenville Street     
La Motte Street     
Brooklyn Street N     
Salisbury Crescent     
Hotel de France N     
Springfield Stadium     
Trinity Gardens N     
Town Mills N     
Troy Court N     
Grands Vaux Court N     
Langley Park E     
Langley Avenue S     
Langtry Gardens E     
Chasse Brunet E     
Cinq Chenes Estate E     
Hougue Bie     
Le Catillon E     
St Bernards E     
Clinique Pinel     
Queens Valley E     
Les Monts E     
Ruette de Faldouet E     
Mont de Gouray E     
Gorey Pier     
Mont de Gouray W     
Ransoms N     
Cloverley Court N     
Chateau des Reves N     
La Croix Messervy W     
La Longue Rue W     
The Royal W     
St Martins Hall W     
Rue du Hucquet W     
La Piece Mauger N     
St Martins Arsenal N     
Jersey Zoo     
Bus Station direction arrow Dep 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 17:30 18:30 20:30 22:00  
Bus Station Stand N direction arrow Dep - - - - - - - - - - 22:00  
Bus Station Stand E direction arrow Dep - - - - - - 15:30 - - - -  
Bus Station Stand D direction arrow Dep 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 - 17:30 18:30 20:30 -  
Caledonia Place direction arrow Dep 09:32 10:32 11:32 12:32 13:32 14:32 15:32 17:32 18:32 20:32 22:01  
Grenville Street direction arrow Dep 09:34 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 17:34 18:34 20:34 22:03  
La Motte Street direction arrow Dep 09:35 10:35 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 17:35 18:35 20:35 22:05  
Brooklyn Street N direction arrow Dep 09:35 10:35 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 17:35 18:35 20:35 22:05  
Salisbury Crescent direction arrow Dep 09:36 10:36 11:36 12:36 13:36 14:36 15:36 17:36 18:36 20:36 22:06  
Hotel de France N direction arrow Dep 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 17:37 18:37 20:37 22:07  
Springfield Stadium direction arrow Dep 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 17:37 18:37 20:37 22:07  
Trinity Gardens N direction arrow Dep 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 17:37 18:37 20:37 22:07  
Town Mills N direction arrow Dep 09:38 10:38 11:38 12:38 13:38 14:38 15:38 17:38 18:38 20:38 22:08  
Troy Court N direction arrow Dep 09:39 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 17:39 18:39 20:39 22:09  
Grands Vaux Court N direction arrow Dep 09:39 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 17:39 18:39 20:39 22:09  
Langley Park E direction arrow Dep 09:40 10:40 11:40 12:40 13:40 14:40 15:40 17:40 18:40 20:40 22:10  
Langley Avenue S direction arrow Dep 09:41 10:41 11:41 12:41 13:41 14:41 15:41 17:41 18:41 20:41 22:11  
Langtry Gardens E direction arrow Dep 09:41 10:41 11:41 12:41 13:41 14:41 15:41 17:41 18:41 20:41 22:11  
Chasse Brunet E direction arrow Dep 09:42 10:42 11:42 12:42 13:42 14:42 15:42 17:42 18:42 20:42 22:11  
Cinq Chenes Estate E direction arrow Dep 09:43 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 17:43 18:43 20:43 22:12  
Hougue Bie direction arrow Dep 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 17:46 18:46 20:46 -  
Le Catillon E direction arrow Dep 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 17:46 18:46 20:46 22:15  
St Bernards E direction arrow Dep 09:47 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 17:47 18:47 20:47 22:16  
Clinique Pinel direction arrow Dep 09:49 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 17:49 18:49 20:49 22:18  
Queens Valley E direction arrow Dep 09:49 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 17:49 18:49 20:49 22:18  
Les Monts E direction arrow Dep 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 17:50 18:49 20:50 22:19  
Ruette de Faldouet E direction arrow Dep 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 17:51 18:50 20:51 22:19  
Mont de Gouray E direction arrow Dep 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 17:53 18:51 20:53 22:21  
Gorey Pier direction arrow Dep 09:54 10:54 11:54 12:54 13:54 14:54 15:54 17:54 18:52 20:54 22:22  
Mont de Gouray W direction arrow Dep 09:54 10:54 11:54 12:54 13:54 14:54 15:54 17:55 18:52 20:54 22:22  
Ransoms N direction arrow Dep 09:56 10:56 11:56 12:56 13:56 14:56 15:56 17:57 18:54 20:56 22:23  
Cloverley Court N direction arrow Dep 09:57 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 17:58 18:54 20:57 22:23  
Chateau des Reves N direction arrow Dep 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 17:59 18:55 20:58 22:24  
La Croix Messervy W direction arrow Dep 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 18:00 18:56 20:58 22:24  
La Longue Rue W direction arrow Dep 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 18:01 18:57 20:59 22:25  
The Royal W direction arrow Dep 10:01 11:01 12:01 13:01 14:01 15:01 16:01 18:03 18:58 21:01 22:26  
St Martins Hall W direction arrow Dep 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 18:04 18:59 21:02 22:27  
Rue du Hucquet W direction arrow Dep 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 18:04 18:59 - -  
La Piece Mauger N direction arrow Dep 10:04 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 18:05 19:01 - -  
St Martins Arsenal N direction arrow Dep 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 18:06 19:02 - -  
Jersey Zoo direction arrow Dep 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 18:07 19:04 - -  

    Origin - Destination - Inbound - Monday-Friday

    Jersey Zoo     
    St Martins Arsenal S     
    La Piece Mauger S     
    Rue du Hucquet E     
    St Martins Hall E     
    The Royal E     
    La Longue Rue E     
    La Croix Messervy E     
    Chateau des Reves S     
    Cloverley Court S     
    Ransoms S     
    Mont de Gouray E     
    Gorey Pier     
    Mont de Gouray W     
    Ruette de Faldouet W     
    Les Monts W     
    Queens Valley W     
    Marina Cottages     
    St Bernards W     
    Le Catillon W     
    La Hougue Bie W     
    Midland Stores S     
    Les Routeurs S     
    Five Oaks S     
    Fayreways Flats     
    Chasse Brunet W     
    Langtry Gardens W     
    Birches Avenue W     
    St Saviours Church S     
    Hotel de France S     
    Tunnell Street     
    Brooklyn Street S     
    Chapel Lane     
    Royal Crescent     
    Colomberie Parade     
    Grenville Street     
    Snow Hill     
    Bus Station     
    Jersey Zoo direction arrow Dep 07:30 08:00 10:15 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 18:15 19:10 -  
    St Martins Arsenal S direction arrow Dep 07:31 08:01 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 18:16 19:11 -  
    La Piece Mauger S direction arrow Dep 07:31 08:01 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 18:16 19:11 -  
    Rue du Hucquet E direction arrow Dep 07:33 08:03 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 18:18 19:13 -  
    St Martins Hall E direction arrow Dep 07:34 08:04 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 18:19 19:14 21:04  
    The Royal E direction arrow Dep 07:35 08:05 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 18:20 19:15 21:05  
    La Longue Rue E direction arrow Dep 07:35 08:05 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 18:20 19:15 21:05  
    La Croix Messervy E direction arrow Dep 07:37 08:07 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 18:22 19:17 21:07  
    Chateau des Reves S direction arrow Dep 07:37 08:07 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 18:22 19:17 21:07  
    Cloverley Court S direction arrow Dep 07:38 08:08 10:23 11:23 12:23 13:23 14:23 15:23 16:23 18:23 19:18 21:08  
    Ransoms S direction arrow Dep 07:39 08:09 10:24 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:24 18:24 19:19 21:09  
    Mont de Gouray E direction arrow Dep - - 10:26 11:26 12:26 13:26 14:26 15:26 16:26 18:26 19:21 21:11  
    Gorey Pier direction arrow Dep - - 10:27 11:27 12:27 13:27 14:27 15:27 16:27 18:27 19:22 21:12  
    Mont de Gouray W direction arrow Dep - - 10:28 11:28 12:28 13:28 14:28 15:28 16:28 18:28 19:23 21:13  
    Ruette de Faldouet W direction arrow Dep 07:39 08:09 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 16:30 18:30 19:25 21:13  
    Les Monts W direction arrow Dep 07:40 08:10 10:31 11:31 12:31 13:31 14:31 15:31 16:31 18:31 19:26 21:13  
    Queens Valley W direction arrow Dep 07:41 08:11 10:31 11:31 12:31 13:31 14:31 15:31 16:31 18:31 19:26 21:14  
    Marina Cottages direction arrow Dep 07:42 08:12 10:32 11:32 12:32 13:32 14:32 15:32 16:32 18:32 19:27 21:18  
    St Bernards W direction arrow Dep 07:42 08:12 10:32 11:32 12:32 13:32 14:32 15:32 16:32 18:32 19:27 21:18  
    Le Catillon W direction arrow Dep 07:43 08:13 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 16:33 18:33 19:28 21:19  
    La Hougue Bie W direction arrow Dep 07:44 08:14 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 16:34 18:34 19:29 21:20  
    Midland Stores S direction arrow Dep 07:44 08:14 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 16:34 18:34 19:29 21:23  
    Les Routeurs S direction arrow Dep 07:45 08:15 10:35 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 16:35 18:35 19:30 21:23  
    Five Oaks S direction arrow Dep 07:48 08:18 10:38 11:38 12:38 13:38 14:38 15:38 16:38 18:38 19:34 21:24  
    Fayreways Flats direction arrow Dep 07:49 08:19 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 16:39 18:39 19:34 21:29  
    Chasse Brunet W direction arrow Dep 07:50 08:20 10:40 11:40 12:40 13:40 14:40 15:40 16:40 18:40 19:35 21:30  
    Langtry Gardens W direction arrow Dep 07:52 08:22 10:42 11:42 12:42 13:42 14:42 15:42 16:42 18:42 19:38 21:32  
    Birches Avenue W direction arrow Dep 07:52 08:22 10:42 11:42 12:42 13:42 14:42 15:42 16:42 18:42 19:38 21:32  
    St Saviours Church S direction arrow Dep 07:53 08:23 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:43 18:43 19:39 21:33  
    Hotel de France S direction arrow Dep 08:01 08:25 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 18:45 19:41 21:33  
    Tunnell Street direction arrow Dep 08:02 08:25 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:46 18:45 19:41 21:34  
    Brooklyn Street S direction arrow Dep 08:04 08:27 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 16:48 18:46 19:42 21:36  
    Chapel Lane direction arrow Dep 08:05 08:27 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 16:48 18:46 19:42 21:37  
    Royal Crescent direction arrow Dep 08:06 08:28 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 16:49 18:47 19:43 21:38  
    Colomberie Parade direction arrow Dep 08:07 08:29 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 16:51 18:47 19:43 21:39  
    Grenville Street direction arrow Dep 08:09 08:29 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 - 18:48 19:44 21:40  
    Snow Hill direction arrow Dep 08:11 08:31 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 - 18:49 19:45 21:41  
    Bus Station direction arrow Dep 08:18 08:50 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 19:00 19:53 21:43  

      Origin - Destination - Outbound - Saturday

      Bus Station     
      Bus Station Stand N     
      Bus Station Stand E     
      Bus Station Stand D     
      Caledonia Place     
      Grenville Street     
      La Motte Street     
      Brooklyn Street N     
      Salisbury Crescent     
      Hotel de France N     
      Springfield Stadium     
      Trinity Gardens N     
      Town Mills N     
      Troy Court N     
      Grands Vaux Court N     
      Langley Park E     
      Langley Avenue S     
      Langtry Gardens E     
      Chasse Brunet E     
      Cinq Chenes Estate E     
      Hougue Bie     
      Le Catillon E     
      St Bernards E     
      Clinique Pinel     
      Queens Valley E     
      Les Monts E     
      Ruette de Faldouet E     
      Mont de Gouray E     
      Gorey Pier     
      Mont de Gouray W     
      Ransoms N     
      Cloverley Court N     
      Chateau des Reves N     
      La Croix Messervy W     
      La Longue Rue W     
      The Royal W     
      St Martins Hall W     
      Rue du Hucquet W     
      La Piece Mauger N     
      St Martins Arsenal N     
      Jersey Zoo     
      Bus Station direction arrow Dep 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 17:30 18:30 20:30 22:00  
      Bus Station Stand N direction arrow Dep - - - - - - - - - - 22:00  
      Bus Station Stand E direction arrow Dep - - - - - - 15:30 - - - -  
      Bus Station Stand D direction arrow Dep 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 - 17:30 18:30 20:30 -  
      Caledonia Place direction arrow Dep 09:32 10:32 11:32 12:32 13:32 14:32 15:32 17:32 18:32 20:31 22:01  
      Grenville Street direction arrow Dep 09:34 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 17:34 18:34 20:33 22:03  
      La Motte Street direction arrow Dep 09:35 10:35 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 17:35 18:35 20:35 22:05  
      Brooklyn Street N direction arrow Dep 09:35 10:35 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 17:35 18:35 20:35 22:05  
      Salisbury Crescent direction arrow Dep 09:36 10:36 11:36 12:36 13:36 14:36 15:36 17:36 18:36 20:36 22:06  
      Hotel de France N direction arrow Dep 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 17:37 18:37 20:37 22:07  
      Springfield Stadium direction arrow Dep 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 17:37 18:37 20:37 22:07  
      Trinity Gardens N direction arrow Dep 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 17:37 18:37 20:37 22:07  
      Town Mills N direction arrow Dep 09:38 10:38 11:38 12:38 13:38 14:38 15:38 17:38 18:38 20:38 22:08  
      Troy Court N direction arrow Dep 09:39 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 17:39 18:39 20:39 22:09  
      Grands Vaux Court N direction arrow Dep 09:39 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 17:39 18:39 20:39 22:09  
      Langley Park E direction arrow Dep 09:40 10:40 11:40 12:40 13:40 14:40 15:40 17:40 18:40 20:40 22:10  
      Langley Avenue S direction arrow Dep 09:41 10:41 11:41 12:41 13:41 14:41 15:41 17:41 18:41 20:41 22:11  
      Langtry Gardens E direction arrow Dep 09:43 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 17:43 18:43 20:42 22:12  
      Chasse Brunet E direction arrow Dep 09:44 10:44 11:44 12:44 13:44 14:44 15:44 17:44 18:44 20:43 22:13  
      Cinq Chenes Estate E direction arrow Dep 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 17:45 18:45 20:44 22:14  
      Hougue Bie direction arrow Dep 09:47 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 17:47 18:47 20:45 22:15  
      Le Catillon E direction arrow Dep 09:47 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 17:47 18:47 20:46 22:16  
      St Bernards E direction arrow Dep 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 17:48 18:48 20:47 22:17  
      Clinique Pinel direction arrow Dep 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 17:50 18:50 20:49 22:19  
      Queens Valley E direction arrow Dep 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 17:50 18:50 20:49 22:19  
      Les Monts E direction arrow Dep 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 17:51 18:51 20:50 22:20  
      Ruette de Faldouet E direction arrow Dep 09:52 10:52 11:52 12:52 13:52 14:52 15:52 17:52 18:52 20:50 22:20  
      Mont de Gouray E direction arrow Dep 09:54 10:54 11:54 12:54 13:54 14:54 15:54 17:54 18:54 20:52 22:22  
      Gorey Pier direction arrow Dep 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 17:55 18:55 20:53 22:23  
      Mont de Gouray W direction arrow Dep 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 17:55 18:55 20:53 22:23  
      Ransoms N direction arrow Dep 09:57 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 17:57 18:57 20:54 22:24  
      Cloverley Court N direction arrow Dep 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 17:58 18:58 20:54 22:24  
      Chateau des Reves N direction arrow Dep 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 17:59 18:59 20:55 22:25  
      La Croix Messervy W direction arrow Dep 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 17:59 18:59 20:55 22:25  
      La Longue Rue W direction arrow Dep 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 18:00 19:00 20:56 22:26  
      The Royal W direction arrow Dep 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 18:02 19:02 20:57 22:27  
      St Martins Hall W direction arrow Dep 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 18:03 19:03 21:02 22:31  
      Rue du Hucquet W direction arrow Dep 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 18:03 19:03 - -  
      La Piece Mauger N direction arrow Dep 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 18:03 19:03 - -  
      St Martins Arsenal N direction arrow Dep 10:04 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 18:04 19:04 - -  
      Jersey Zoo direction arrow Dep 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 18:06 19:06 - -  

        Origin - Destination - Inbound - Saturday

        Jersey Zoo     
        St Martins Arsenal S     
        La Piece Mauger S     
        Rue du Hucquet E     
        St Martins Hall E     
        The Royal E     
        La Longue Rue E     
        La Croix Messervy E     
        Chateau des Reves S     
        Cloverley Court S     
        Ransoms S     
        Mont de Gouray E     
        Gorey Pier     
        Mont de Gouray W     
        Ruette de Faldouet W     
        Les Monts W     
        Queens Valley W     
        Marina Cottages     
        St Bernards W     
        Le Catillon W     
        La Hougue Bie W     
        Midland Stores S     
        Eden Chapel     
        Les Routeurs S     
        Five Oaks S     
        Fayreways Flats     
        Chasse Brunet W     
        Langtry Gardens W     
        Birches Avenue W     
        St Saviours Church S     
        Hotel de France S     
        Tunnell Street     
        Brooklyn Street S     
        Chapel Lane     
        Royal Crescent     
        Colomberie Parade     
        Grenville Street     
        Snow Hill     
        Bus Station     
        Jersey Zoo direction arrow Dep 07:30 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 18:10 19:10 -  
        St Martins Arsenal S direction arrow Dep 07:31 10:11 11:11 12:11 13:11 14:11 15:11 16:11 18:11 19:11 -  
        La Piece Mauger S direction arrow Dep 07:31 10:11 11:11 12:11 13:11 14:11 15:11 16:11 18:11 19:11 -  
        Rue du Hucquet E direction arrow Dep 07:33 10:13 11:13 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13 18:13 19:13 -  
        St Martins Hall E direction arrow Dep 07:34 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 18:14 19:14 21:04  
        The Royal E direction arrow Dep 07:35 10:15 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 18:15 19:15 21:05  
        La Longue Rue E direction arrow Dep 07:35 10:15 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 18:15 19:15 21:05  
        La Croix Messervy E direction arrow Dep 07:37 10:17 11:17 12:17 13:17 14:17 15:17 16:17 18:17 19:17 21:07  
        Chateau des Reves S direction arrow Dep 07:37 10:17 11:17 12:17 13:17 14:17 15:17 16:17 18:17 19:17 21:07  
        Cloverley Court S direction arrow Dep 07:38 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 18:18 19:18 21:08  
        Ransoms S direction arrow Dep 07:39 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 18:19 19:19 21:09  
        Mont de Gouray E direction arrow Dep - 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 18:21 19:21 21:11  
        Gorey Pier direction arrow Dep - 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 18:22 19:22 21:12  
        Mont de Gouray W direction arrow Dep - 10:23 11:23 12:23 13:23 14:23 15:23 16:23 18:23 19:23 21:13  
        Ruette de Faldouet W direction arrow Dep 07:39 10:25 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:25 18:25 19:25 21:15  
        Les Monts W direction arrow Dep 07:40 10:26 11:26 12:26 13:26 14:26 15:26 16:26 18:26 19:26 21:16  
        Queens Valley W direction arrow Dep 07:41 10:28 11:28 12:28 13:28 14:28 15:28 16:28 18:28 19:28 21:18  
        Marina Cottages direction arrow Dep 07:42 10:29 11:29 12:29 13:29 14:29 15:29 16:29 18:29 19:29 21:19  
        St Bernards W direction arrow Dep 07:42 10:29 11:29 12:29 13:29 14:29 15:29 16:29 18:29 19:29 21:19  
        Le Catillon W direction arrow Dep 07:42 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 16:30 18:30 19:30 21:20  
        La Hougue Bie W direction arrow Dep 07:43 10:31 11:31 12:31 13:31 14:31 15:31 16:31 18:31 19:31 21:21  
        Midland Stores S direction arrow Dep 07:44 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 16:33 18:33 19:33 21:23  
        Eden Chapel direction arrow Dep 07:44 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 16:33 18:33 19:33 21:23  
        Les Routeurs S direction arrow Dep 07:45 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 16:33 18:33 19:33 21:23  
        Five Oaks S direction arrow Dep 07:46 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 16:34 18:34 19:34 21:24  
        Fayreways Flats direction arrow Dep 07:48 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 16:34 18:34 19:35 21:25  
        Chasse Brunet W direction arrow Dep 07:48 10:35 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 16:35 18:35 19:35 21:25  
        Langtry Gardens W direction arrow Dep 07:49 10:36 11:36 12:36 13:36 14:36 15:36 16:36 18:36 19:36 21:26  
        Birches Avenue W direction arrow Dep 07:49 10:36 11:36 12:36 13:36 14:36 15:36 16:36 18:36 19:36 21:26  
        St Saviours Church S direction arrow Dep 07:50 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 16:37 18:37 19:37 21:27  
        Hotel de France S direction arrow Dep 07:52 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 16:39 18:39 19:39 21:29  
        Tunnell Street direction arrow Dep 07:53 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 16:39 18:40 19:40 21:30  
        Brooklyn Street S direction arrow Dep 07:54 10:41 11:41 12:41 13:41 14:41 15:41 16:41 18:41 19:41 21:31  
        Chapel Lane direction arrow Dep 07:57 10:41 11:41 12:41 13:41 14:41 15:41 16:41 18:42 19:42 21:32  
        Royal Crescent direction arrow Dep 07:57 10:42 11:42 12:42 13:42 14:42 15:42 16:42 18:42 19:42 21:32  
        Colomberie Parade direction arrow Dep 07:58 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:43 18:43 19:43 21:33  
        Grenville Street direction arrow Dep 07:59 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:43 18:44 19:44 21:34  
        Snow Hill direction arrow Dep 08:00 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 18:46 19:46 21:36  
        Bus Station direction arrow Dep 08:18 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 18:50 19:52 21:43  

          Origin - Destination - Outbound - Sunday

          Bus Station     
          Bus Station Stand D     
          Caledonia Place     
          Grenville Street     
          La Motte Street     
          Brooklyn Street N     
          Salisbury Crescent     
          Hotel de France N     
          Springfield Stadium     
          Trinity Gardens N     
          Town Mills N     
          Troy Court N     
          Grands Vaux Court N     
          Langley Park E     
          Langley Avenue S     
          Langtry Gardens E     
          Chasse Brunet E     
          Cinq Chenes Estate E     
          Hougue Bie     
          Le Catillon E     
          St Bernards E     
          Clinique Pinel     
          Queens Valley E     
          Les Monts E     
          Ruette de Faldouet E     
          Mont de Gouray E     
          Gorey Pier     
          Mont de Gouray W     
          Ransoms N     
          Cloverley Court N     
          Chateau des Reves N     
          La Croix Messervy W     
          La Longue Rue W     
          The Royal W     
          St Martins Hall W     
          Rue du Hucquet W     
          La Piece Mauger N     
          St Martins Arsenal N     
          Jersey Zoo     
          Bus Station direction arrow Dep 10:30 12:30 14:30 16:30 18:30  
          Bus Station Stand D direction arrow Dep 10:30 12:30 14:30 16:30 18:30  
          Caledonia Place direction arrow Dep 10:32 12:32 14:32 16:32 18:32  
          Grenville Street direction arrow Dep 10:34 12:34 14:34 16:34 18:34  
          La Motte Street direction arrow Dep 10:35 12:35 14:35 16:35 18:35  
          Brooklyn Street N direction arrow Dep 10:35 12:35 14:35 16:35 18:35  
          Salisbury Crescent direction arrow Dep 10:36 12:36 14:36 16:36 18:36  
          Hotel de France N direction arrow Dep 10:37 12:37 14:37 16:37 18:37  
          Springfield Stadium direction arrow Dep 10:37 12:37 14:37 16:37 18:37  
          Trinity Gardens N direction arrow Dep 10:37 12:37 14:37 16:37 18:37  
          Town Mills N direction arrow Dep 10:38 12:38 14:38 16:38 18:38  
          Troy Court N direction arrow Dep 10:39 12:39 14:39 16:39 18:39  
          Grands Vaux Court N direction arrow Dep 10:39 12:39 14:39 16:39 18:39  
          Langley Park E direction arrow Dep 10:40 12:40 14:40 16:40 18:40  
          Langley Avenue S direction arrow Dep 10:41 12:41 14:41 16:41 18:41  
          Langtry Gardens E direction arrow Dep 10:41 12:41 14:41 16:41 18:41  
          Chasse Brunet E direction arrow Dep 10:42 12:42 14:42 16:42 18:42  
          Cinq Chenes Estate E direction arrow Dep 10:44 12:44 14:44 16:44 18:44  
          Hougue Bie direction arrow Dep 10:49 12:49 14:49 16:49 18:49  
          Le Catillon E direction arrow Dep 10:49 12:49 14:49 16:49 18:49  
          St Bernards E direction arrow Dep 10:50 12:50 14:50 16:50 18:50  
          Clinique Pinel direction arrow Dep 10:52 12:52 14:52 16:52 18:52  
          Queens Valley E direction arrow Dep 10:52 12:52 14:52 16:52 18:52  
          Les Monts E direction arrow Dep 10:53 12:53 14:53 16:53 18:53  
          Ruette de Faldouet E direction arrow Dep 10:54 12:54 14:54 16:54 18:54  
          Mont de Gouray E direction arrow Dep 10:56 12:56 14:56 16:56 18:56  
          Gorey Pier direction arrow Dep 10:57 12:57 14:57 16:57 18:57  
          Mont de Gouray W direction arrow Dep 10:57 12:57 14:57 16:57 18:57  
          Ransoms N direction arrow Dep 10:59 12:59 14:59 16:59 18:59  
          Cloverley Court N direction arrow Dep 11:00 13:00 15:00 17:00 19:00  
          Chateau des Reves N direction arrow Dep 11:01 13:01 15:01 17:01 19:01  
          La Croix Messervy W direction arrow Dep 11:01 13:01 15:01 17:01 19:01  
          La Longue Rue W direction arrow Dep 11:02 13:02 15:02 17:02 19:02  
          The Royal W direction arrow Dep 11:04 13:04 15:04 17:04 19:04  
          St Martins Hall W direction arrow Dep 11:05 13:05 15:05 17:05 19:05  
          Rue du Hucquet W direction arrow Dep 11:05 13:05 15:05 17:05 19:05  
          La Piece Mauger N direction arrow Dep 11:07 13:07 15:07 17:07 19:07  
          St Martins Arsenal N direction arrow Dep 11:08 13:08 15:08 17:08 19:08  
          Jersey Zoo direction arrow Dep 11:10 13:10 15:10 17:10 19:10  

            Origin - Destination - Inbound - Sunday

            Jersey Zoo     
            St Martins Arsenal S     
            La Piece Mauger S     
            Rue du Hucquet E     
            St Martins Hall E     
            The Royal E     
            La Longue Rue E     
            La Croix Messervy E     
            Chateau des Reves S     
            Cloverley Court S     
            Ransoms S     
            Mont de Gouray E     
            Gorey Pier     
            Mont de Gouray W     
            Ruette de Faldouet W     
            Les Monts W     
            Queens Valley W     
            Marina Cottages     
            St Bernards W     
            Le Catillon W     
            La Hougue Bie W     
            Midland Stores S     
            Eden Chapel     
            Les Routeurs S     
            Five Oaks S     
            Fayreways Flats     
            Chasse Brunet W     
            Langtry Gardens W     
            Birches Avenue W     
            St Saviours Church S     
            Hotel de France S     
            Tunnell Street     
            Brooklyn Street S     
            Chapel Lane     
            Royal Crescent     
            Colomberie Parade     
            Grenville Street     
            Snow Hill     
            Bus Station     
            Jersey Zoo direction arrow Dep 11:15 13:15 15:15 17:15 19:10  
            St Martins Arsenal S direction arrow Dep 11:16 13:16 15:16 17:16 19:11  
            La Piece Mauger S direction arrow Dep 11:16 13:16 15:16 17:16 19:11  
            Rue du Hucquet E direction arrow Dep 11:18 13:18 15:18 17:18 19:13  
            St Martins Hall E direction arrow Dep 11:19 13:19 15:19 17:19 19:14  
            The Royal E direction arrow Dep 11:20 13:20 15:20 17:20 19:15  
            La Longue Rue E direction arrow Dep 11:20 13:20 15:20 17:20 19:15  
            La Croix Messervy E direction arrow Dep 11:22 13:22 15:22 17:22 19:17  
            Chateau des Reves S direction arrow Dep 11:22 13:22 15:22 17:22 19:17  
            Cloverley Court S direction arrow Dep 11:23 13:23 15:23 17:23 19:18  
            Ransoms S direction arrow Dep 11:24 13:24 15:24 17:24 19:19  
            Mont de Gouray E direction arrow Dep 11:26 13:26 15:26 17:26 19:21  
            Gorey Pier direction arrow Dep 11:27 13:27 15:27 17:27 19:22  
            Mont de Gouray W direction arrow Dep 11:28 13:28 15:28 17:28 19:23  
            Ruette de Faldouet W direction arrow Dep 11:30 13:30 15:30 17:30 19:25  
            Les Monts W direction arrow Dep 11:31 13:31 15:31 17:31 19:26  
            Queens Valley W direction arrow Dep 11:33 13:33 15:33 17:33 19:28  
            Marina Cottages direction arrow Dep 11:34 13:34 15:34 17:34 19:29  
            St Bernards W direction arrow Dep 11:34 13:34 15:34 17:34 19:29  
            Le Catillon W direction arrow Dep 11:35 13:35 15:35 17:35 19:30  
            La Hougue Bie W direction arrow Dep 11:36 13:36 15:36 17:36 19:31  
            Midland Stores S direction arrow Dep 11:37 13:37 15:37 17:37 19:32  
            Eden Chapel direction arrow Dep 11:38 13:38 15:38 17:38 19:33  
            Les Routeurs S direction arrow Dep 11:38 13:38 15:38 17:38 19:33  
            Five Oaks S direction arrow Dep 11:39 13:39 15:39 17:39 19:34  
            Fayreways Flats direction arrow Dep 11:40 13:40 15:40 17:40 19:35  
            Chasse Brunet W direction arrow Dep 11:40 13:40 15:40 17:40 19:35  
            Langtry Gardens W direction arrow Dep 11:41 13:41 15:41 17:41 19:36  
            Birches Avenue W direction arrow Dep 11:41 13:41 15:41 17:41 19:36  
            St Saviours Church S direction arrow Dep 11:42 13:42 15:42 17:42 19:37  
            Hotel de France S direction arrow Dep 11:44 13:44 15:44 17:44 19:39  
            Tunnell Street direction arrow Dep 11:44 13:44 15:44 17:44 19:39  
            Brooklyn Street S direction arrow Dep 11:46 13:46 15:46 17:46 19:41  
            Chapel Lane direction arrow Dep 11:46 13:46 15:46 17:46 19:41  
            Royal Crescent direction arrow Dep 11:47 13:47 15:47 17:47 19:42  
            Colomberie Parade direction arrow Dep 11:48 13:48 15:48 17:48 19:43  
            Grenville Street direction arrow Dep 11:48 13:48 15:48 17:48 19:43  
            Snow Hill direction arrow Dep 11:49 13:49 15:49 17:49 19:44  
            Bus Station direction arrow Dep 12:00 14:00 16:00 18:00 19:55