Timetables

Route 2

Liberation Station - St Catherine - Outbound - Monday-Friday

Bus Station     
Bus Station Stand B     
Caledonia Place     
Grenville Street     
Royal Crescent     
Howard Davis Mews     
James Road     
Georgetown Road E     
Belvedere Hill     
Bagot Manor Avenue E     
Les Varines E     
Miladi Farm Parade E     
Longueville Manor E     
Rue des Pres Estate     
Longueville Court E     
Le Vier Mont E     
Les Cabots E     
Grouville Arsenal E     
Grouville Church E     
Rue des Fonds E     
La Croix Crescent     
Grouville Station S     
Grouville Station N     
Links Estate N     
Gorey Common N     
Fort William N     
Longbeach N     
Clos du Rivage N     
Les Residences     
Gorey Pier     
Devon Gardens N     
Castle Green N     
La Hacienda     
Jeffreys Leap W     
Anne Port Slipway N     
Archirondel N     
St Catherines Wood N     
La Maison Slipway N     
Belval N     
St Catherine     
Bus Station direction arrow Dep 06:00 06:55 07:00 07:40 08:35 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 17:30 18:05 19:05 21:10  
Bus Station Stand B direction arrow Dep 06:00 06:55 07:00 07:40 08:35 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 17:30 18:05 19:05 21:10  
Caledonia Place direction arrow Dep 06:02 06:57 07:02 07:42 08:37 09:32 10:32 11:32 12:32 13:32 14:32 15:32 17:32 18:07 19:07 21:12  
Grenville Street direction arrow Dep 06:03 06:58 07:03 07:43 08:38 09:33 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 17:33 18:08 19:08 21:13  
Royal Crescent direction arrow Dep 06:03 06:58 07:03 07:43 08:38 09:33 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 17:33 18:08 19:08 21:13  
Howard Davis Mews direction arrow Dep 06:03 06:58 07:03 07:43 08:38 09:33 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 17:33 18:08 19:08 21:13  
James Road direction arrow Dep 06:04 06:59 07:04 07:44 08:39 09:34 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 17:34 18:09 19:09 21:14  
Georgetown Road E direction arrow Dep 06:05 07:00 07:06 07:46 08:41 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 17:37 18:12 19:12 21:15  
Belvedere Hill direction arrow Dep 06:05 07:00 07:06 07:46 08:41 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 17:37 18:12 19:12 21:15  
Bagot Manor Avenue E direction arrow Dep 06:05 07:00 07:06 07:46 08:41 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 17:37 18:12 19:12 21:15  
Les Varines E direction arrow Dep 06:05 07:00 07:06 07:46 08:41 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 17:37 18:12 19:12 21:15  
Miladi Farm Parade E direction arrow Dep 06:06 07:01 07:07 07:47 08:42 09:38 10:38 11:38 12:38 13:38 14:38 15:38 17:38 18:13 19:13 21:16  
Longueville Manor E direction arrow Dep 06:07 07:02 07:08 07:48 08:43 09:39 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 17:39 18:14 19:14 21:17  
Rue des Pres Estate direction arrow Dep 06:09 07:04 07:10 07:50 08:45 - - - - - - - - - - -  
Longueville Court E direction arrow Dep 06:09 07:04 07:11 07:51 08:48 09:40 10:40 11:40 12:40 13:40 14:40 15:40 17:40 18:15 19:15 21:19  
Le Vier Mont E direction arrow Dep 06:09 07:04 07:12 07:52 08:49 09:41 10:41 11:41 12:41 13:41 14:41 15:41 17:41 18:16 19:16 21:19  
Les Cabots E direction arrow Dep 06:10 07:05 07:14 07:54 08:51 09:42 10:42 11:42 12:42 13:42 14:42 15:42 17:42 18:17 19:17 21:19  
Grouville Arsenal E direction arrow Dep 06:12 07:07 07:17 07:57 08:54 09:44 10:44 11:44 12:44 13:44 14:44 15:44 17:44 18:19 19:19 21:19  
Grouville Church E direction arrow Dep 06:13 07:08 07:18 07:58 08:55 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 17:45 18:20 19:20 21:20  
Rue des Fonds E direction arrow Dep 06:14 07:09 07:19 07:59 08:56 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 17:46 18:21 19:21 21:21  
La Croix Crescent direction arrow Dep - 07:10 - - - - - - - - - - - - - -  
Grouville Station S direction arrow Dep - 07:11 - - - - - - - - - - - - - -  
Grouville Station N direction arrow Dep 06:16 - 07:22 08:02 08:58 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 17:48 18:23 19:23 21:22  
Links Estate N direction arrow Dep 06:16 - 07:23 - 08:58 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 17:48 18:23 19:23 21:23  
Gorey Common N direction arrow Dep 06:18 - 07:24 - 09:00 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 17:50 18:25 19:25 21:24  
Fort William N direction arrow Dep 06:18 - 07:24 - 09:01 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 17:50 18:25 19:25 21:24  
Longbeach N direction arrow Dep 06:19 - 07:24 - 09:01 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 17:51 18:26 19:26 21:25  
Clos du Rivage N direction arrow Dep 06:19 - 07:24 - 09:01 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 17:51 18:26 19:26 21:25  
Les Residences direction arrow Dep 06:19 - 07:24 - 09:01 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 17:51 18:26 19:26 21:25  
Gorey Pier direction arrow Dep 06:20 - 07:27 - 09:02 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 17:53 18:28 19:28 21:26  
Devon Gardens N direction arrow Dep - - 07:27 - - 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 - 18:28 - 21:26  
Castle Green N direction arrow Dep - - 07:28 - - 09:54 10:54 11:54 12:54 13:54 14:54 15:54 - 18:29 - 21:26  
La Hacienda direction arrow Dep - - 07:28 - - 09:54 10:54 11:54 12:54 13:54 14:54 15:54 - 18:29 - 21:26  
Jeffreys Leap W direction arrow Dep - - 07:29 - - 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 - 18:30 - 21:27  
Anne Port Slipway N direction arrow Dep - - 07:29 - - 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 - 18:30 - 21:27  
Archirondel N direction arrow Dep - - 07:30 - - 09:56 10:56 11:56 12:56 13:56 14:56 15:56 - 18:31 - 21:28  
St Catherines Wood N direction arrow Dep - - 07:30 - - 09:56 10:56 11:56 12:56 13:56 14:56 15:56 - 18:31 - 21:28  
La Maison Slipway N direction arrow Dep - - 07:30 - - 09:56 10:56 11:56 12:56 13:56 14:56 15:56 - 18:31 - 21:28  
Belval N direction arrow Dep - - 07:31 - - 09:57 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 - 18:32 - 21:30  
St Catherine direction arrow Dep - - 07:33 - - 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 - 18:37 - 21:40  

    Liberation Station - St Catherine - Inbound - Monday-Friday

    St Catherine     
    Belval S     
    La Maison Slipway S     
    St Catherines Wood S     
    Archirondel S     
    Anne Port Slipway S     
    Jeffreys Leap E     
    Roche du Lion     
    Castle Green S     
    Devon Gardens S     
    Gorey Pier     
    Clos du Rivage S     
    Longbeach S     
    Fort William S     
    Gorey Common S     
    Links Estate S     
    Grouville Station S     
    Rue des Fonds W     
    Grouville Church W     
    Grouville Arsenal W     
    Les Cabots W     
    Le Vier Mont W     
    Longueville Court W     
    Longueville Manor W     
    Miladi Farm Parade W     
    Les Varines W     
    Clos de Longueville     
    Jersey Post S     
    Rue de Carteret W     
    Plat Douet Stores     
    Plat Douet School     
    Bagot Manor Avenue W     
    Aubin Lane     
    Georgetown Road W     
    Cleveland Road     
    Lime Grove W     
    Grenville Street     
    Snow Hill     
    Bus Station     
    St Catherine direction arrow Dep - 07:35 - - 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 - - 18:40 - 21:43  
    Belval S direction arrow Dep - 07:35 - - 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 - - 18:40 - 21:43  
    La Maison Slipway S direction arrow Dep - 07:36 - - 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 17:06 - - 18:41 - 21:44  
    St Catherines Wood S direction arrow Dep - 07:36 - - 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 17:06 - - 18:41 - 21:44  
    Archirondel S direction arrow Dep - 07:37 - - 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 - - 18:42 - 21:45  
    Anne Port Slipway S direction arrow Dep - 07:38 - - 10:08 11:08 12:08 13:08 14:08 15:08 16:08 17:08 - - 18:43 - 21:46  
    Jeffreys Leap E direction arrow Dep - 07:38 - - 10:08 11:08 12:08 13:08 14:08 15:08 16:08 17:08 - - 18:43 - 21:46  
    Roche du Lion direction arrow Dep - 07:39 - - 10:09 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09 17:09 - - 18:44 - 21:47  
    Castle Green S direction arrow Dep - 07:39 - - 10:09 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09 17:09 - - 18:44 - 21:47  
    Devon Gardens S direction arrow Dep - 07:39 - - 10:09 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09 17:09 - - 18:44 - 21:47  
    Gorey Pier direction arrow Dep - 07:43 - 09:03 10:13 11:13 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13 17:13 17:33 18:00 18:48 19:35 21:51  
    Clos du Rivage S direction arrow Dep - 07:44 - 09:04 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:14 17:34 18:01 18:49 19:36 21:52  
    Longbeach S direction arrow Dep - 07:44 - 09:04 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:14 17:34 18:01 18:49 19:36 21:52  
    Fort William S direction arrow Dep - 07:44 - 09:04 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:14 17:34 18:01 18:49 19:36 21:52  
    Gorey Common S direction arrow Dep - 07:45 - 09:05 10:15 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 17:15 17:35 18:02 18:50 19:37 21:53  
    Links Estate S direction arrow Dep - 07:45 - 09:05 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 17:16 17:36 18:03 18:51 19:38 21:54  
    Grouville Station S direction arrow Dep 07:17 07:48 08:08 09:08 10:17 11:17 12:17 13:17 14:17 15:17 16:17 17:17 17:37 18:04 18:52 19:39 21:55  
    Rue des Fonds W direction arrow Dep 07:19 07:50 08:10 09:10 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:19 17:39 18:06 18:54 19:41 21:57  
    Grouville Church W direction arrow Dep 07:20 07:51 08:11 09:11 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:20 17:40 18:07 18:55 19:42 21:58  
    Grouville Arsenal W direction arrow Dep 07:22 07:53 08:13 09:13 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:22 17:42 18:09 18:57 19:44 22:00  
    Les Cabots W direction arrow Dep 07:23 07:53 08:13 09:13 10:23 11:23 12:23 13:23 14:23 15:23 16:23 17:23 17:43 18:10 18:58 19:45 22:01  
    Le Vier Mont W direction arrow Dep 07:24 07:53 08:13 09:13 10:24 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:24 17:24 17:44 18:11 18:59 19:46 22:02  
    Longueville Court W direction arrow Dep 07:25 07:54 08:14 09:14 10:25 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:25 17:25 17:45 18:12 19:00 19:47 22:03  
    Longueville Manor W direction arrow Dep 07:27 07:56 08:16 09:16 10:26 11:26 12:26 13:26 14:26 15:26 16:26 17:26 17:46 18:13 19:01 19:48 22:04  
    Miladi Farm Parade W direction arrow Dep - - - - 10:26 11:26 12:26 13:26 14:26 15:26 16:26 17:26 17:46 18:13 19:01 19:48 22:04  
    Les Varines W direction arrow Dep - - - - 10:27 11:27 12:27 13:27 14:27 15:27 16:27 17:27 17:47 18:14 19:02 19:49 22:05  
    Clos de Longueville direction arrow Dep 07:27 07:56 08:16 09:16 - - - - - - - - - - - - -  
    Jersey Post S direction arrow Dep 07:28 07:56 08:16 09:16 - - - - - - - - - - - - -  
    Rue de Carteret W direction arrow Dep 07:29 07:57 08:17 09:17 - - - - - - - - - - - - -  
    Plat Douet Stores direction arrow Dep 07:31 07:58 08:18 09:18 - - - - - - - - - - - - -  
    Plat Douet School direction arrow Dep 07:32 07:59 08:19 09:19 - - - - - - - - - - - - -  
    Bagot Manor Avenue W direction arrow Dep 07:33 08:00 08:20 09:20 10:28 11:28 12:28 13:28 14:28 15:28 16:28 17:28 17:48 18:15 19:03 19:50 22:06  
    Aubin Lane direction arrow Dep 07:35 08:02 08:22 09:22 10:29 11:29 12:29 13:29 14:29 15:29 16:29 17:29 17:49 18:16 19:04 19:51 22:07  
    Georgetown Road W direction arrow Dep 07:35 08:02 08:22 09:22 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 16:30 17:30 17:50 18:17 19:05 19:52 22:08  
    Cleveland Road direction arrow Dep 07:37 08:04 08:24 09:24 10:31 11:31 12:31 13:31 14:31 15:31 16:31 17:31 17:51 18:18 19:06 19:53 22:09  
    Lime Grove W direction arrow Dep 07:38 08:05 08:25 09:25 10:32 11:32 12:32 13:32 14:32 15:32 16:32 17:32 17:52 18:19 19:07 19:54 22:10  
    Grenville Street direction arrow Dep 07:40 08:07 08:27 09:27 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 - - - 18:20 19:08 19:55 22:11  
    Snow Hill direction arrow Dep 07:41 08:09 08:29 09:29 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 - - - 18:21 19:09 19:56 22:12  
    Bus Station direction arrow Dep 07:45 08:25 08:45 09:35 10:41 11:41 12:41 13:41 14:41 15:41 16:37 17:37 17:57 18:25 19:13 19:59 22:16  

      Liberation Station - St Catherine - Outbound - Saturday

      Bus Station     
      Bus Station Stand B     
      Caledonia Place     
      Grenville Street     
      Royal Crescent     
      Howard Davis Mews     
      James Road     
      Georgetown Road E     
      Belvedere Hill     
      Bagot Manor Avenue E     
      Les Varines E     
      Miladi Farm Parade E     
      Longueville Manor E     
      Rue des Pres Estate     
      Longueville Court E     
      Le Vier Mont E     
      Les Cabots E     
      Grouville Arsenal E     
      Grouville Church E     
      Rue des Fonds E     
      Grouville Station N     
      Links Estate N     
      Gorey Common N     
      Fort William N     
      Longbeach N     
      Clos du Rivage N     
      Les Residences     
      Gorey Pier     
      Devon Gardens N     
      Castle Green N     
      La Hacienda     
      Jeffreys Leap W     
      Anne Port Slipway N     
      Archirondel N     
      St Catherines Wood N     
      La Maison Slipway N     
      Belval N     
      St Catherine     
      Bus Station direction arrow Dep 06:00 07:00 07:30 08:30 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 16:30 17:30 18:05 19:05 21:10  
      Bus Station Stand B direction arrow Dep 06:00 07:00 07:30 08:30 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 16:30 17:30 18:05 19:05 21:10  
      Caledonia Place direction arrow Dep 06:02 07:02 07:32 08:32 09:32 10:32 11:32 12:32 13:32 14:32 15:32 16:32 17:32 18:07 19:07 21:12  
      Grenville Street direction arrow Dep 06:03 07:03 07:33 08:33 09:33 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 16:33 17:33 18:08 19:08 21:13  
      Royal Crescent direction arrow Dep 06:03 07:03 07:33 08:33 09:33 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 16:33 17:33 18:08 19:08 21:13  
      Howard Davis Mews direction arrow Dep 06:03 07:03 07:33 08:33 09:33 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 16:33 17:33 18:08 19:08 21:13  
      James Road direction arrow Dep 06:04 07:04 07:34 08:34 09:34 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 16:34 17:34 18:09 19:09 21:14  
      Georgetown Road E direction arrow Dep 06:05 07:05 07:35 08:37 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 16:37 17:37 18:12 19:12 21:16  
      Belvedere Hill direction arrow Dep 06:05 07:05 07:35 08:37 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 16:37 17:37 18:12 19:12 21:16  
      Bagot Manor Avenue E direction arrow Dep 06:05 07:05 07:35 08:37 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 16:37 17:37 18:12 19:12 21:16  
      Les Varines E direction arrow Dep 06:05 07:05 07:35 08:37 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 16:37 17:37 18:12 19:12 21:16  
      Miladi Farm Parade E direction arrow Dep 06:06 07:06 07:36 08:38 09:38 10:38 11:38 12:38 13:38 14:38 15:38 16:38 17:38 18:13 19:13 21:16  
      Longueville Manor E direction arrow Dep 06:07 07:07 07:37 08:39 09:39 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 16:39 17:39 18:14 19:14 21:17  
      Rue des Pres Estate direction arrow Dep 06:09 07:09 07:39 - - - - - - - - - - - - -  
      Longueville Court E direction arrow Dep 06:09 07:09 07:39 08:40 09:40 10:40 11:40 12:40 13:40 14:40 15:40 16:40 17:40 18:15 19:15 21:18  
      Le Vier Mont E direction arrow Dep 06:09 07:09 07:39 08:41 09:41 10:41 11:41 12:41 13:41 14:41 15:41 16:41 17:41 18:16 19:16 21:18  
      Les Cabots E direction arrow Dep 06:10 07:10 07:40 08:42 09:42 10:42 11:42 12:42 13:42 14:42 15:42 16:42 17:42 18:17 19:17 21:18  
      Grouville Arsenal E direction arrow Dep 06:12 07:12 07:42 08:44 09:44 10:44 11:44 12:44 13:44 14:44 15:44 16:44 17:44 18:19 19:19 21:19  
      Grouville Church E direction arrow Dep 06:13 07:13 07:43 08:45 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:45 18:20 19:20 21:20  
      Rue des Fonds E direction arrow Dep 06:14 07:14 07:44 08:46 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 16:46 17:46 18:21 19:21 21:21  
      Grouville Station N direction arrow Dep 06:16 07:16 07:46 08:48 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 16:48 17:48 18:23 19:23 21:24  
      Links Estate N direction arrow Dep 06:17 07:16 07:47 08:48 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 16:48 17:48 18:23 19:23 21:24  
      Gorey Common N direction arrow Dep 06:17 07:18 07:47 08:50 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 17:50 18:25 19:25 21:26  
      Fort William N direction arrow Dep 06:17 07:18 07:47 08:50 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 17:50 18:25 19:25 21:26  
      Longbeach N direction arrow Dep 06:18 07:19 07:48 08:51 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 16:51 17:51 18:26 19:26 21:27  
      Clos du Rivage N direction arrow Dep 06:18 07:19 07:48 08:51 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 16:51 17:51 18:26 19:26 21:27  
      Les Residences direction arrow Dep 06:19 07:19 07:49 08:51 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 16:51 17:51 18:26 19:26 21:27  
      Gorey Pier direction arrow Dep 06:20 07:20 07:50 08:53 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 16:53 17:53 18:28 19:28 21:28  
      Devon Gardens N direction arrow Dep - 07:20 - 08:53 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 16:53 - 18:28 - 21:28  
      Castle Green N direction arrow Dep - 07:22 - 08:54 09:54 10:54 11:54 12:54 13:54 14:54 15:54 16:54 - 18:29 - 21:29  
      La Hacienda direction arrow Dep - 07:22 - 08:54 09:54 10:54 11:54 12:54 13:54 14:54 15:54 16:54 - 18:29 - 21:29  
      Jeffreys Leap W direction arrow Dep - 07:23 - 08:55 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 - 18:30 - 21:30  
      Anne Port Slipway N direction arrow Dep - 07:23 - 08:55 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 - 18:30 - 21:30  
      Archirondel N direction arrow Dep - 07:24 - 08:56 09:56 10:56 11:56 12:56 13:56 14:56 15:56 16:56 - 18:31 - 21:31  
      St Catherines Wood N direction arrow Dep - 07:24 - 08:56 09:56 10:56 11:56 12:56 13:56 14:56 15:56 16:56 - 18:31 - 21:31  
      La Maison Slipway N direction arrow Dep - 07:24 - 08:56 09:56 10:56 11:56 12:56 13:56 14:56 15:56 16:56 - 18:31 - 21:31  
      Belval N direction arrow Dep - 07:25 - 08:57 09:57 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 16:57 - 18:32 - 21:32  
      St Catherine direction arrow Dep - 07:33 - 09:02 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 17:02 - 18:37 - 21:40  

        Liberation Station - St Catherine - Inbound - Saturday

        St Catherine     
        Belval S     
        La Maison Slipway S     
        St Catherines Wood S     
        Archirondel S     
        Anne Port Slipway S     
        Jeffreys Leap E     
        Roche du Lion     
        Castle Green S     
        Devon Gardens S     
        Gorey Pier     
        Clos du Rivage S     
        Longbeach S     
        Fort William S     
        Gorey Common S     
        Links Estate S     
        Grouville Station S     
        Rue des Fonds W     
        Grouville Church W     
        Grouville Arsenal W     
        Les Cabots W     
        Le Vier Mont W     
        Longueville Court W     
        Longueville Manor W     
        Miladi Farm Parade W     
        Les Varines W     
        Clos de Longueville     
        Jersey Post S     
        Rue de Carteret W     
        Plat Douet Stores     
        Plat Douet School     
        Bagot Manor Avenue W     
        Aubin Lane     
        Georgetown Road W     
        Cleveland Road     
        Lime Grove W     
        Grenville Street     
        Snow Hill     
        Bus Station     
        St Catherine direction arrow Dep - 07:35 - 09:05 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 - 18:40 - 21:40 -  
        Belval S direction arrow Dep - 07:35 - 09:05 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 - 18:40 - 21:40 -  
        La Maison Slipway S direction arrow Dep - 07:36 - 09:06 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 17:06 - 18:41 - 21:41 -  
        St Catherines Wood S direction arrow Dep - 07:36 - 09:06 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 17:06 - 18:41 - 21:41 -  
        Archirondel S direction arrow Dep - 07:37 - 09:07 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 - 18:42 - 21:42 -  
        Anne Port Slipway S direction arrow Dep - 07:38 - 09:08 10:08 11:08 12:08 13:08 14:08 15:08 16:08 17:08 - 18:43 - 21:43 -  
        Jeffreys Leap E direction arrow Dep - 07:38 - 09:08 10:08 11:08 12:08 13:08 14:08 15:08 16:08 17:08 - 18:43 - 21:43 -  
        Roche du Lion direction arrow Dep - 07:39 - 09:09 10:09 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09 17:09 - 18:44 - 21:44 -  
        Castle Green S direction arrow Dep - 07:39 - 09:09 10:09 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09 17:09 - 18:44 - 21:44 -  
        Devon Gardens S direction arrow Dep - 07:39 - 09:09 10:09 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09 17:09 - 18:44 - 21:44 -  
        Gorey Pier direction arrow Dep 07:20 07:43 07:53 09:13 10:13 11:13 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13 17:13 17:55 18:48 19:35 21:48 00:19  
        Clos du Rivage S direction arrow Dep 07:21 07:44 07:54 09:14 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:14 17:56 18:49 19:36 21:49 00:20  
        Longbeach S direction arrow Dep 07:21 07:44 07:54 09:14 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:14 17:56 18:49 19:36 21:49 00:20  
        Fort William S direction arrow Dep 07:21 07:44 07:54 09:14 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:14 17:56 18:49 19:36 21:49 00:20  
        Gorey Common S direction arrow Dep 07:22 07:45 07:55 09:15 10:15 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 17:15 17:57 18:50 19:37 21:50 00:21  
        Links Estate S direction arrow Dep 07:23 07:46 07:56 09:16 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 17:16 17:58 18:51 19:38 21:51 00:22  
        Grouville Station S direction arrow Dep 07:24 07:47 07:57 09:17 10:17 11:17 12:17 13:17 14:17 15:17 16:17 17:17 17:59 18:52 19:39 21:52 00:23  
        Rue des Fonds W direction arrow Dep 07:26 07:49 07:59 09:19 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:19 18:01 18:54 19:41 21:54 00:25  
        Grouville Church W direction arrow Dep 07:27 07:50 08:00 09:20 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:20 18:02 18:55 19:42 21:55 00:26  
        Grouville Arsenal W direction arrow Dep 07:29 07:52 08:02 09:22 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:22 18:04 18:57 19:44 21:57 00:28  
        Les Cabots W direction arrow Dep 07:30 07:53 08:03 09:23 10:23 11:23 12:23 13:23 14:23 15:23 16:23 17:23 18:05 18:58 19:45 21:58 00:29  
        Le Vier Mont W direction arrow Dep 07:31 07:54 08:04 09:24 10:24 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:24 17:24 18:06 18:59 19:46 21:59 00:29  
        Longueville Court W direction arrow Dep 07:32 07:55 08:05 09:25 10:25 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:25 17:25 18:07 19:00 19:47 22:00 00:29  
        Longueville Manor W direction arrow Dep 07:33 07:56 08:06 09:26 10:26 11:26 12:26 13:26 14:26 15:26 16:26 17:26 18:08 19:01 19:48 22:01 00:30  
        Miladi Farm Parade W direction arrow Dep - - - 09:26 10:26 11:26 12:26 13:26 14:26 15:26 16:26 17:26 18:08 19:01 19:48 22:01 00:31  
        Les Varines W direction arrow Dep - - - 09:27 10:27 11:27 12:27 13:27 14:27 15:27 16:27 17:27 18:09 19:02 19:49 22:02 00:31  
        Clos de Longueville direction arrow Dep 07:33 07:56 08:06 - - - - - - - - - - - - - -  
        Jersey Post S direction arrow Dep 07:34 07:57 08:07 - - - - - - - - - - - - - -  
        Rue de Carteret W direction arrow Dep 07:35 07:58 08:08 - - - - - - - - - - - - - -  
        Plat Douet Stores direction arrow Dep 07:37 08:00 08:10 - - - - - - - - - - - - - -  
        Plat Douet School direction arrow Dep 07:38 08:01 08:11 - - - - - - - - - - - - - -  
        Bagot Manor Avenue W direction arrow Dep 07:39 08:02 08:12 09:28 10:28 11:28 12:28 13:28 14:28 15:28 16:28 17:28 18:10 19:03 19:50 22:03 00:33  
        Aubin Lane direction arrow Dep 07:41 08:04 08:14 09:29 10:29 11:29 12:29 13:29 14:29 15:29 16:29 17:29 18:11 19:04 19:51 22:04 00:35  
        Georgetown Road W direction arrow Dep 07:41 08:04 08:14 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 16:30 17:30 18:12 19:05 19:52 22:05 00:36  
        Cleveland Road direction arrow Dep 07:43 08:06 08:16 09:31 10:31 11:31 12:31 13:31 14:31 15:31 16:31 17:31 18:13 19:06 19:53 22:06 00:36  
        Lime Grove W direction arrow Dep 07:44 08:07 08:17 09:32 10:32 11:32 12:32 13:32 14:32 15:32 16:32 17:32 18:14 19:07 19:54 22:07 00:37  
        Grenville Street direction arrow Dep 07:44 08:07 08:17 09:33 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 16:33 17:33 18:15 19:08 19:55 22:08 -  
        Snow Hill direction arrow Dep 07:45 08:08 08:18 09:34 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 16:34 17:34 18:16 19:09 19:56 - -  
        Bus Station direction arrow Dep 07:48 08:11 08:21 09:39 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 16:39 17:39 18:20 19:14 19:59 22:13 00:40  

          Liberation Station - St Catherine - Outbound - Sunday

          Bus Station     
          Bus Station Stand B     
          Caledonia Place     
          Grenville Street     
          Royal Crescent     
          Howard Davis Mews     
          James Road     
          Georgetown Road E     
          Belvedere Hill     
          Bagot Manor Avenue E     
          Les Varines E     
          Miladi Farm Parade E     
          Longueville Manor E     
          Longueville Court E     
          Le Vier Mont E     
          Les Cabots E     
          Grouville Arsenal E     
          Grouville Church E     
          Rue des Fonds E     
          Grouville Station N     
          Links Estate N     
          Gorey Common N     
          Fort William N     
          Longbeach N     
          Clos du Rivage N     
          Les Residences     
          Gorey Pier     
          Devon Gardens N     
          Castle Green N     
          La Hacienda     
          Jeffreys Leap W     
          Anne Port Slipway N     
          Archirondel N     
          St Catherines Wood N     
          La Maison Slipway N     
          Belval N     
          St Catherine     
          Bus Station direction arrow Dep 09:30 11:30 13:30 15:30 17:30  
          Bus Station Stand B direction arrow Dep 09:30 11:30 13:30 15:30 17:30  
          Caledonia Place direction arrow Dep 09:32 11:32 13:32 15:32 17:32  
          Grenville Street direction arrow Dep 09:33 11:33 13:33 15:33 17:33  
          Royal Crescent direction arrow Dep 09:33 11:33 13:33 15:33 17:33  
          Howard Davis Mews direction arrow Dep 09:33 11:33 13:33 15:33 17:33  
          James Road direction arrow Dep 09:34 11:34 13:34 15:34 17:34  
          Georgetown Road E direction arrow Dep 09:37 11:37 13:37 15:37 17:37  
          Belvedere Hill direction arrow Dep 09:37 11:37 13:37 15:37 17:37  
          Bagot Manor Avenue E direction arrow Dep 09:37 11:37 13:37 15:37 17:37  
          Les Varines E direction arrow Dep 09:37 11:37 13:37 15:37 17:37  
          Miladi Farm Parade E direction arrow Dep 09:38 11:38 13:38 15:38 17:38  
          Longueville Manor E direction arrow Dep 09:39 11:39 13:39 15:39 17:39  
          Longueville Court E direction arrow Dep 09:40 11:40 13:40 15:40 17:40  
          Le Vier Mont E direction arrow Dep 09:41 11:41 13:41 15:41 17:41  
          Les Cabots E direction arrow Dep 09:42 11:42 13:42 15:42 17:42  
          Grouville Arsenal E direction arrow Dep 09:44 11:44 13:44 15:44 17:44  
          Grouville Church E direction arrow Dep 09:45 11:45 13:45 15:45 17:45  
          Rue des Fonds E direction arrow Dep 09:46 11:46 13:46 15:46 17:46  
          Grouville Station N direction arrow Dep 09:48 11:48 13:48 15:48 17:48  
          Links Estate N direction arrow Dep 09:48 11:48 13:48 15:48 17:48  
          Gorey Common N direction arrow Dep 09:50 11:50 13:50 15:50 17:50  
          Fort William N direction arrow Dep 09:50 11:50 13:50 15:50 17:50  
          Longbeach N direction arrow Dep 09:51 11:51 13:51 15:51 17:51  
          Clos du Rivage N direction arrow Dep 09:51 11:51 13:51 15:51 17:51  
          Les Residences direction arrow Dep 09:51 11:51 13:51 15:51 17:51  
          Gorey Pier direction arrow Dep 09:53 11:53 13:53 15:53 17:53  
          Devon Gardens N direction arrow Dep 09:53 11:53 13:53 15:53 17:53  
          Castle Green N direction arrow Dep 09:54 11:54 13:54 15:54 17:54  
          La Hacienda direction arrow Dep 09:54 11:54 13:54 15:54 17:54  
          Jeffreys Leap W direction arrow Dep 09:55 11:55 13:55 15:55 17:55  
          Anne Port Slipway N direction arrow Dep 09:55 11:55 13:55 15:55 17:55  
          Archirondel N direction arrow Dep 09:56 11:56 13:56 15:56 17:56  
          St Catherines Wood N direction arrow Dep 09:56 11:56 13:56 15:56 17:56  
          La Maison Slipway N direction arrow Dep 09:56 11:56 13:56 15:56 17:56  
          Belval N direction arrow Dep 09:57 11:57 13:57 15:57 17:57  
          St Catherine direction arrow Dep 10:02 12:02 14:02 16:02 18:02  

            Liberation Station - St Catherine - Inbound - Sunday

            St Catherine     
            Belval S     
            La Maison Slipway S     
            St Catherines Wood S     
            Archirondel S     
            Anne Port Slipway S     
            Jeffreys Leap E     
            Roche du Lion     
            Castle Green S     
            Devon Gardens S     
            Gorey Pier     
            Clos du Rivage S     
            Longbeach S     
            Fort William S     
            Gorey Common S     
            Links Estate S     
            Grouville Station S     
            Rue des Fonds W     
            Grouville Church W     
            Grouville Arsenal W     
            Les Cabots W     
            Le Vier Mont W     
            Longueville Court W     
            Longueville Manor W     
            Miladi Farm Parade W     
            Les Varines W     
            Bagot Manor Avenue W     
            Aubin Lane     
            Georgetown Road W     
            Cleveland Road     
            Lime Grove W     
            Grenville Street     
            Snow Hill     
            Bus Station     
            St Catherine direction arrow Dep 10:05 12:05 14:05 16:05 18:05 -  
            Belval S direction arrow Dep 10:05 12:05 14:05 16:05 18:05 -  
            La Maison Slipway S direction arrow Dep 10:06 12:06 14:06 16:06 18:06 -  
            St Catherines Wood S direction arrow Dep 10:06 12:06 14:06 16:06 18:06 -  
            Archirondel S direction arrow Dep 10:07 12:07 14:07 16:07 18:07 -  
            Anne Port Slipway S direction arrow Dep 10:08 12:08 14:08 16:08 18:08 -  
            Jeffreys Leap E direction arrow Dep 10:08 12:08 14:08 16:08 18:08 -  
            Roche du Lion direction arrow Dep 10:09 12:09 14:09 16:09 18:09 -  
            Castle Green S direction arrow Dep 10:09 12:09 14:09 16:09 18:09 -  
            Devon Gardens S direction arrow Dep 10:09 12:09 14:09 16:09 18:09 -  
            Gorey Pier direction arrow Dep 10:13 12:13 14:13 16:13 18:13 00:19  
            Clos du Rivage S direction arrow Dep 10:14 12:14 14:14 16:14 18:14 00:20  
            Longbeach S direction arrow Dep 10:14 12:14 14:14 16:14 18:14 00:20  
            Fort William S direction arrow Dep 10:14 12:14 14:14 16:14 18:14 00:20  
            Gorey Common S direction arrow Dep 10:15 12:15 14:15 16:15 18:15 00:21  
            Links Estate S direction arrow Dep 10:16 12:16 14:16 16:16 18:16 00:22  
            Grouville Station S direction arrow Dep 10:17 12:17 14:17 16:17 18:17 00:23  
            Rue des Fonds W direction arrow Dep 10:19 12:19 14:19 16:19 18:19 00:25  
            Grouville Church W direction arrow Dep 10:20 12:20 14:20 16:20 18:20 00:26  
            Grouville Arsenal W direction arrow Dep 10:22 12:22 14:22 16:22 18:22 00:28  
            Les Cabots W direction arrow Dep 10:23 12:23 14:23 16:23 18:23 00:29  
            Le Vier Mont W direction arrow Dep 10:24 12:24 14:24 16:24 18:24 00:29  
            Longueville Court W direction arrow Dep 10:25 12:25 14:25 16:25 18:25 00:29  
            Longueville Manor W direction arrow Dep 10:26 12:26 14:26 16:26 18:26 00:30  
            Miladi Farm Parade W direction arrow Dep 10:26 12:26 14:26 16:26 18:26 00:30  
            Les Varines W direction arrow Dep 10:27 12:27 14:27 16:27 18:27 00:31  
            Bagot Manor Avenue W direction arrow Dep 10:28 12:28 14:28 16:28 18:28 00:32  
            Aubin Lane direction arrow Dep 10:29 12:29 14:29 16:29 18:29 00:35  
            Georgetown Road W direction arrow Dep 10:30 12:30 14:30 16:30 18:30 00:36  
            Cleveland Road direction arrow Dep 10:31 12:31 14:31 16:31 18:31 00:37  
            Lime Grove W direction arrow Dep 10:32 12:32 14:32 16:32 18:32 00:38  
            Grenville Street direction arrow Dep 10:33 12:33 14:33 16:33 18:33 00:39  
            Snow Hill direction arrow Dep 10:34 12:34 14:34 16:34 18:34 -  
            Bus Station direction arrow Dep 10:39 12:39 14:39 16:39 18:39 00:40