Timetables

Route 9

Liberation Station - Greve de Lecq - Outbound - Monday-Friday

Bus Station     
Bus Station Stand M     
Bus Station Stand F     
West Park Slipway     
West Park Shelter     
Bay View Court     
Bellozanne Road     
First Tower W     
St Andrews Park W     
Millbrook W     
Coronation Park W     
St Matthews Church W     
Bel Royal Terrace     
Parcq du Rivage W     
Perquage Car Park     
Beaumont W     
York Farm W     
Clos de la Mielle W     
La Haule Slipway S     
Hotel La Place N     
Route du Francfief N     
St Peters Arsenal N     
Rue Cappelain N     
Jersey Rugby Club N     
Jersey Aero Club W     
Jersey Airport     
Jersey Aero Club E     
Rue des Vignes E     
Mont Fallu N     
Rue de St Clement N     
St Peters School     
Ville de l'Eglise W     
Rue des Fontaines     
Rue du Bocage     
Rue de la Presse     
St Peters Inn N     
Sunnyfields Farm     
St Peter Tech Park N     
Croix au Lion N     
Rue des Niemes     
aMaizin! Park N     
St Ouen Manor N     
Rue du Manoir     
St Ouen Garage N     
Pres d'Auvergne     
Mont Huelin N     
La Blanche Maison N     
L'Etacq     
St Ouens Village N     
La Croix N     
Champ Donne     
Woodbine Farm     
Five Roads     
La Profonde Rue     
Millais     
Les Perrons     
Route des Landes     
Maison des Landes     
Les Landes Common     
Le Hurel Farm     
Grosnez House     
Sea View Farm     
Portinfer Junction     
Leoville N     
Greve de Lecq     
Bus Station direction arrow Dep 06:10 06:40 07:05 07:50 08:35 08:55 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:35 17:15 17:45 18:45 19:45 21:45 23:15  
Bus Station Stand M direction arrow Dep - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 23:15  
Bus Station Stand F direction arrow Dep 06:10 06:40 07:05 07:50 08:35 08:55 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:35 17:15 17:45 18:45 19:45 21:45 -  
West Park Slipway direction arrow Dep 06:12 06:42 07:07 07:52 08:38 08:58 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 16:38 17:18 17:48 18:48 19:47 21:47 23:17  
West Park Shelter direction arrow Dep 06:13 06:43 07:08 07:53 08:39 08:59 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 16:39 17:19 17:49 18:49 19:48 21:48 23:17  
Bay View Court direction arrow Dep 06:13 06:43 07:08 07:53 08:40 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 16:40 17:21 17:50 18:50 19:48 21:48 23:18  
Bellozanne Road direction arrow Dep 06:14 06:44 07:09 07:54 08:41 09:01 10:01 11:01 12:01 13:01 14:01 15:01 16:01 16:41 17:22 17:51 18:51 19:49 21:49 23:19  
First Tower W direction arrow Dep 06:15 06:45 07:10 07:55 08:42 09:02 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 16:42 17:23 17:52 18:52 19:50 21:50 23:20  
St Andrews Park W direction arrow Dep 06:15 06:45 07:10 07:55 08:43 09:02 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 16:42 17:24 17:53 18:52 19:50 21:50 23:20  
Millbrook W direction arrow Dep 06:16 06:46 07:11 07:56 08:43 09:03 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 16:43 17:25 17:54 18:53 19:51 21:51 23:21  
Coronation Park W direction arrow Dep 06:17 06:47 07:12 07:57 08:45 09:04 10:04 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 16:44 17:27 17:56 18:53 19:51 21:51 23:21  
St Matthews Church W direction arrow Dep 06:17 06:47 07:12 07:57 08:45 09:04 10:04 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 16:44 17:28 17:57 18:54 19:52 21:52 23:22  
Bel Royal Terrace direction arrow Dep 06:18 06:48 07:13 07:58 08:46 09:05 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 16:45 17:29 17:58 18:54 19:52 21:52 23:22  
Parcq du Rivage W direction arrow Dep 06:19 06:49 07:14 07:59 08:47 09:06 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 16:46 17:31 18:00 18:55 19:53 21:53 23:23  
Perquage Car Park direction arrow Dep 06:19 06:49 07:14 07:59 08:48 09:06 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 16:46 17:32 18:01 18:55 19:53 21:53 23:23  
Beaumont W direction arrow Dep 06:20 06:50 07:15 08:00 08:49 09:07 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 16:47 17:33 18:02 18:56 19:54 21:54 23:24  
York Farm W direction arrow Dep - - 07:15 08:00 - 09:07 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 16:47 17:33 18:02 18:56 19:54 21:54 23:24  
Clos de la Mielle W direction arrow Dep - - 07:16 08:01 - 09:07 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 16:47 17:33 18:02 18:57 19:55 21:55 23:25  
La Haule Slipway S direction arrow Dep - - 07:16 08:01 - 09:08 10:08 11:08 12:08 13:08 14:08 15:08 16:08 16:48 17:34 18:03 18:57 19:55 21:55 23:25  
Hotel La Place N direction arrow Dep - - 07:19 08:04 - 09:10 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 16:50 17:36 18:05 19:00 19:58 21:58 23:28  
Route du Francfief N direction arrow Dep - - 07:20 08:05 - 09:11 10:11 11:11 12:11 13:11 14:11 15:11 16:11 16:51 17:37 18:06 19:02 20:00 22:00 23:30  
St Peters Arsenal N direction arrow Dep - - 07:21 08:06 - 09:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 16:52 17:38 18:07 19:03 20:01 22:01 23:31  
Rue Cappelain N direction arrow Dep - - 07:21 08:06 - 09:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 16:52 17:38 18:07 19:03 20:01 22:01 23:31  
Jersey Rugby Club N direction arrow Dep - - 07:22 08:07 - 09:13 10:13 11:13 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13 16:53 17:39 18:08 19:04 20:02 22:02 23:32  
Jersey Aero Club W direction arrow Dep - - - - - 09:14 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 16:54 - - - - - -  
Jersey Airport direction arrow Dep - - - - - 09:16 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 16:56 - - - - - -  
Jersey Aero Club E direction arrow Dep - - - - - 09:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 16:58 - - - - - -  
Rue des Vignes E direction arrow Dep - - 07:22 08:07 - 09:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 16:58 17:39 18:08 19:04 20:02 22:02 23:32  
Mont Fallu N direction arrow Dep 06:22 06:52 07:24 08:09 08:51 09:19 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 16:59 17:41 18:09 19:06 20:04 22:04 23:34  
Rue de St Clement N direction arrow Dep 06:23 06:53 07:25 08:10 08:52 09:20 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:00 17:42 18:10 19:07 20:05 22:05 23:35  
St Peters School direction arrow Dep - - - - - - - - - - - - - - - 18:11 - - - -  
Ville de l'Eglise W direction arrow Dep - - - - - - - - - - - - - - - 18:11 - - - -  
Rue des Fontaines direction arrow Dep - - - - - - - - - - - - - - - 18:13 - - - -  
Rue du Bocage direction arrow Dep - - - - - - - - - - - - - - - 18:13 - - - -  
Rue de la Presse direction arrow Dep - - - - - - - - - - - - - - - 18:14 - - - -  
St Peters Inn N direction arrow Dep 06:24 06:54 07:26 08:11 08:53 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:01 17:43 - 19:08 20:06 22:06 23:36  
Sunnyfields Farm direction arrow Dep 06:24 06:54 07:26 08:11 08:53 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:01 17:43 - 19:08 20:06 22:06 23:36  
St Peter Tech Park N direction arrow Dep 06:24 06:54 07:26 08:11 08:53 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:01 17:43 - 19:08 20:06 22:06 23:36  
Croix au Lion N direction arrow Dep 06:24 06:54 07:26 08:11 08:53 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:01 17:43 - 19:08 20:06 22:06 23:36  
Rue des Niemes direction arrow Dep 06:24 06:54 07:26 08:11 08:53 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:01 17:43 18:15 19:08 20:06 22:06 23:36  
aMaizin! Park N direction arrow Dep 06:25 06:55 07:27 08:12 08:54 09:22 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:02 17:44 18:17 19:09 20:07 22:07 23:37  
St Ouen Manor N direction arrow Dep 06:25 06:55 07:27 08:12 08:54 09:22 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:02 17:44 18:17 19:09 20:07 22:07 23:37  
Rue du Manoir direction arrow Dep 06:26 06:56 07:28 08:13 08:55 09:23 10:23 11:23 12:23 13:23 14:23 15:23 16:23 17:03 17:45 18:18 19:10 20:08 22:08 23:38  
St Ouen Garage N direction arrow Dep 06:27 06:57 07:29 08:14 08:56 09:24 10:24 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:24 17:04 17:46 18:19 19:11 20:09 22:09 23:39  
Pres d'Auvergne direction arrow Dep - 07:03 - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Mont Huelin N direction arrow Dep - 07:04 - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
La Blanche Maison N direction arrow Dep - 07:06 - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
L'Etacq direction arrow Dep - 07:08 - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
St Ouens Village N direction arrow Dep 06:28 - 07:30 08:15 08:57 09:25 10:25 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:25 17:05 17:47 18:20 19:12 20:10 22:10 23:40  
La Croix N direction arrow Dep 06:28 - 07:30 - - 09:26 10:26 11:26 12:26 13:26 14:26 15:26 16:26 17:06 17:47 18:20 19:12 20:10 22:10 23:40  
Champ Donne direction arrow Dep 06:30 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Woodbine Farm direction arrow Dep 06:32 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Five Roads direction arrow Dep 06:33 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
La Profonde Rue direction arrow Dep 06:33 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Millais direction arrow Dep 06:34 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Les Perrons direction arrow Dep 06:35 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Route des Landes direction arrow Dep 06:35 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Maison des Landes direction arrow Dep 06:36 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Les Landes Common direction arrow Dep 06:36 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Le Hurel Farm direction arrow Dep 06:36 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Grosnez House direction arrow Dep 06:37 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Sea View Farm direction arrow Dep 06:37 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Portinfer Junction direction arrow Dep 06:38 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Leoville N direction arrow Dep - - 07:31 - - 09:28 10:28 11:28 12:28 13:28 14:28 15:28 16:28 17:08 17:49 18:22 19:13 20:11 22:11 23:41  
Greve de Lecq direction arrow Dep - - 07:35 - - 09:35 10:35 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 16:35 17:15 17:54 18:27 19:17 20:15 22:15 23:45  

    Liberation Station - Greve de Lecq - Inbound - Monday-Friday

    Greve de Lecq     
    Leoville S     
    La Croix S     
    St Ouens Village S     
    St Ouen Garage S     
    Rue du Douet     
    St Ouen Manor S     
    aMaizin! Park S     
    La Neuve Route     
    Croix au Lion S     
    St Peter Tech Park S     
    Jubilee Homes     
    St Peters Inn S     
    Rue de St Clement S     
    Mont Fallu S     
    Avenue de la Reine     
    Rue des Vignes W     
    Jersey Aero Club W     
    Jersey Airport     
    Jersey Aero Club E     
    Jersey Rugby Club S     
    St Peters Arsenal S     
    Route du Francfief S     
    Hotel La Place S     
    La Haule Slipway N     
    Clos de la Mielle E     
    York Farm E     
    Beaumont E     
    Parcq du Rivage E     
    Bel Royal Gardens     
    St Matthews Church E     
    Coronation Park E     
    Millbrook E     
    St Andrews Park E     
    First Tower E     
    Bellozanne Avenue     
    George V Homes     
    Century Buildings     
    Castle Street     
    Bus Station     
    St Peters School     
    Ville de l'Eglise W     
    Rue des Fontaines     
    Rue du Bocage     
    Rue de la Presse     
    L'Etacq     
    La Blanche Maison S     
    Mont Huelin S     
    Dessous Les Hougues     
    Greve de Lecq direction arrow Dep - - 07:35 - - - 09:40 10:40 11:40 12:40 13:40 14:40 15:40 16:40 17:20 18:00 18:30 19:20 20:20 22:20 23:45  
    Leoville S direction arrow Dep - - 07:38 - - - 09:43 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:43 17:23 18:03 18:33 19:23 20:23 22:23 23:48  
    La Croix S direction arrow Dep - - 07:39 - - - 09:43 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:43 17:23 18:03 18:33 19:23 20:23 22:23 23:48  
    St Ouens Village S direction arrow Dep 06:45 07:20 07:41 - 08:20 09:00 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:25 18:05 18:35 19:25 20:25 22:25 23:50  
    St Ouen Garage S direction arrow Dep 06:45 07:20 07:41 - 08:20 09:00 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:25 18:05 18:35 19:25 20:25 22:25 23:50  
    Rue du Douet direction arrow Dep 06:46 07:21 07:42 - 08:21 09:01 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 16:46 17:26 18:06 18:36 19:26 20:26 22:26 23:51  
    St Ouen Manor S direction arrow Dep 06:46 07:21 07:42 - 08:21 09:01 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 16:46 17:26 18:06 18:36 19:26 20:26 22:26 23:51  
    aMaizin! Park S direction arrow Dep 06:47 07:22 07:43 - 08:22 09:02 09:47 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 16:47 17:27 18:07 18:37 19:27 20:27 22:27 23:52  
    La Neuve Route direction arrow Dep 06:47 07:22 07:43 - 08:22 09:02 09:47 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 16:47 17:27 18:07 18:37 19:27 20:27 22:27 23:52  
    Croix au Lion S direction arrow Dep 06:48 07:23 07:44 07:53 08:23 09:03 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 16:48 17:28 18:08 18:38 19:28 20:28 22:28 23:53  
    St Peter Tech Park S direction arrow Dep 06:48 07:23 07:44 07:53 08:23 09:03 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 16:48 17:28 18:08 18:38 19:28 20:28 22:28 23:53  
    Jubilee Homes direction arrow Dep 06:49 07:24 07:45 07:54 08:24 09:04 09:49 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 16:49 17:29 18:09 18:39 19:28 20:28 22:28 23:53  
    St Peters Inn S direction arrow Dep 06:50 07:25 07:46 07:56 08:25 09:05 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 17:30 18:10 18:40 19:29 20:29 22:29 23:54  
    Rue de St Clement S direction arrow Dep 06:50 07:25 07:46 07:56 08:25 09:05 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 17:30 18:10 18:40 19:29 20:29 22:29 23:54  
    Mont Fallu S direction arrow Dep 06:51 07:27 07:47 07:57 08:27 09:06 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 16:51 17:31 18:11 18:41 19:30 20:30 22:30 23:55  
    Avenue de la Reine direction arrow Dep - 07:28 07:49 - - 09:06 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 16:51 17:32 18:12 18:42 19:31 20:31 22:31 23:56  
    Rue des Vignes W direction arrow Dep - 07:29 07:50 - - 09:07 09:52 10:52 11:52 12:52 13:52 14:52 15:52 16:52 17:33 18:13 18:43 19:32 20:32 22:32 23:57  
    Jersey Aero Club W direction arrow Dep - - - - - 09:08 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 16:53 - - - - - - -  
    Jersey Airport direction arrow Dep - - - - - 09:10 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 - - - - - - -  
    Jersey Aero Club E direction arrow Dep - - - - - 09:12 09:57 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 16:57 - - - - - - -  
    Jersey Rugby Club S direction arrow Dep - 07:31 07:51 - - 09:13 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 16:58 17:34 18:14 18:44 19:33 20:33 22:33 23:58  
    St Peters Arsenal S direction arrow Dep - 07:33 07:53 - - 09:14 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 17:00 17:36 18:16 18:45 19:34 20:34 22:34 23:59  
    Route du Francfief S direction arrow Dep - 07:34 07:54 - - 09:14 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 17:00 17:36 18:16 18:45 19:34 20:34 22:34 23:59  
    Hotel La Place S direction arrow Dep - 07:36 07:57 - - 09:15 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:01 17:37 18:17 18:46 19:35 20:35 22:35 00:00  
    La Haule Slipway N direction arrow Dep - 07:41 08:03 - - 09:18 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:03 17:39 18:19 18:48 19:36 20:36 22:36 00:01  
    Clos de la Mielle E direction arrow Dep - 07:41 08:04 - - 09:18 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:04 17:40 18:20 18:49 19:37 20:37 22:37 00:02  
    York Farm E direction arrow Dep - 07:43 08:05 - - 09:19 10:04 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 17:04 17:40 18:20 18:49 19:37 20:37 22:37 00:02  
    Beaumont E direction arrow Dep 06:54 07:44 08:07 08:02 08:34 09:20 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 17:41 18:21 18:50 19:38 20:38 22:38 00:03  
    Parcq du Rivage E direction arrow Dep 06:54 07:45 08:08 08:04 08:35 09:20 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 17:41 18:21 18:50 19:38 20:38 22:38 00:03  
    Bel Royal Gardens direction arrow Dep 06:56 07:47 08:10 08:07 08:37 09:22 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 17:43 18:23 18:52 19:39 20:39 22:39 00:04  
    St Matthews Church E direction arrow Dep 06:56 07:49 08:12 08:08 08:38 09:22 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 17:43 18:23 18:52 19:39 20:39 22:39 00:04  
    Coronation Park E direction arrow Dep 06:57 07:50 08:13 08:09 08:39 09:23 10:08 11:08 12:08 13:08 14:08 15:08 16:08 17:08 17:44 18:24 18:53 19:40 20:40 22:40 00:05  
    Millbrook E direction arrow Dep 06:58 07:51 08:14 08:11 08:40 09:24 10:09 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09 17:09 17:45 18:25 18:54 19:40 20:40 22:40 00:05  
    St Andrews Park E direction arrow Dep 06:59 07:53 08:16 08:14 08:42 09:25 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 17:10 17:46 18:26 18:55 19:41 20:41 22:41 00:06  
    First Tower E direction arrow Dep 07:00 07:55 08:18 08:16 08:44 09:26 10:11 11:11 12:11 13:11 14:11 15:11 16:11 17:11 17:47 18:27 18:56 19:42 20:42 22:42 00:07  
    Bellozanne Avenue direction arrow Dep 07:01 07:58 08:21 08:17 08:45 09:27 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:12 17:48 18:28 18:57 19:43 20:43 22:43 00:08  
    George V Homes direction arrow Dep 07:02 08:00 08:23 08:18 08:46 09:28 10:13 11:13 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13 17:13 17:49 18:29 18:58 19:43 20:43 22:43 00:08  
    Century Buildings direction arrow Dep 07:06 08:08 08:31 08:22 08:50 09:31 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 17:16 17:52 18:32 19:01 19:46 20:46 22:46 00:11  
    Castle Street direction arrow Dep 07:08 08:13 08:36 08:25 08:53 09:33 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:18 17:54 18:34 19:03 19:48 20:48 22:48 00:12  
    Bus Station direction arrow Dep 07:09 08:15 08:38 08:26 08:54 09:34 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:19 17:55 18:35 19:04 19:49 20:49 22:49 00:13  
    St Peters School direction arrow Dep - - - 07:50 - - - - - - - - - - - - - - - - -  
    Ville de l'Eglise W direction arrow Dep - - - 07:50 - - - - - - - - - - - - - - - - -  
    Rue des Fontaines direction arrow Dep - - - 07:51 - - - - - - - - - - - - - - - - -  
    Rue du Bocage direction arrow Dep - - - 07:51 - - - - - - - - - - - - - - - - -  
    Rue de la Presse direction arrow Dep - - - 07:52 - - - - - - - - - - - - - - - - -  
    L'Etacq direction arrow Dep - 07:10 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
    La Blanche Maison S direction arrow Dep - 07:13 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
    Mont Huelin S direction arrow Dep - 07:14 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
    Dessous Les Hougues direction arrow Dep - 07:15 - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  

      Liberation Station - Greve de Lecq - Outbound - Saturday

      Bus Station     
      Bus Station Stand M     
      Bus Station Stand F     
      West Park Slipway     
      West Park Shelter     
      Bay View Court     
      Bellozanne Road     
      First Tower W     
      St Andrews Park W     
      Millbrook W     
      Coronation Park W     
      St Matthews Church W     
      Bel Royal Terrace     
      Parcq du Rivage W     
      Perquage Car Park     
      Beaumont W     
      York Farm W     
      Clos de la Mielle W     
      La Haule Slipway S     
      Hotel La Place N     
      Route du Francfief N     
      St Peters Arsenal N     
      Rue Cappelain N     
      Jersey Rugby Club N     
      Jersey Aero Club W     
      Jersey Airport     
      Jersey Aero Club E     
      Rue des Vignes E     
      Mont Fallu N     
      Rue de St Clement N     
      St Peters Inn N     
      Sunnyfields Farm     
      St Peter Tech Park N     
      Croix au Lion N     
      Rue des Niemes     
      aMaizin! Park N     
      St Ouen Manor N     
      Rue du Manoir     
      St Ouen Garage N     
      St Ouens Village N     
      La Croix N     
      Champ Donne     
      Woodbine Farm     
      Five Roads     
      La Profonde Rue     
      Millais     
      Les Perrons     
      Route des Landes     
      Maison des Landes     
      Les Landes Common     
      Le Hurel Farm     
      Grosnez House     
      Sea View Farm     
      Portinfer Junction     
      Leoville N     
      Greve de Lecq     
      Bus Station direction arrow Dep 06:10 07:45 08:55 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 17:55 18:45 19:45 21:45 23:15  
      Bus Station Stand M direction arrow Dep - - - - - - - - - - - - - - - 23:15  
      Bus Station Stand F direction arrow Dep 06:10 07:45 08:55 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 17:55 18:45 19:45 21:45 -  
      West Park Slipway direction arrow Dep 06:12 07:47 08:58 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 16:58 17:58 18:47 19:47 21:47 23:17  
      West Park Shelter direction arrow Dep 06:13 07:48 08:59 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 16:59 17:59 18:48 19:48 21:48 23:17  
      Bay View Court direction arrow Dep 06:13 07:48 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 18:48 19:48 21:48 23:18  
      Bellozanne Road direction arrow Dep 06:14 07:49 09:01 10:01 11:01 12:01 13:01 14:01 15:01 16:01 17:01 18:01 18:49 19:49 21:49 23:19  
      First Tower W direction arrow Dep 06:15 07:50 09:02 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 17:02 18:02 18:50 19:50 21:50 23:20  
      St Andrews Park W direction arrow Dep 06:15 07:50 09:02 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 17:02 18:02 18:50 19:50 21:50 23:20  
      Millbrook W direction arrow Dep 06:16 07:51 09:03 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:03 18:03 18:51 19:51 21:51 23:21  
      Coronation Park W direction arrow Dep 06:17 07:52 09:04 10:04 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 17:04 18:04 18:51 19:51 21:51 23:21  
      St Matthews Church W direction arrow Dep 06:17 07:52 09:04 10:04 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 17:04 18:04 18:52 19:52 21:52 23:22  
      Bel Royal Terrace direction arrow Dep 06:18 07:53 09:05 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 18:05 18:52 19:52 21:52 23:22  
      Parcq du Rivage W direction arrow Dep 06:19 07:54 09:06 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 17:06 18:06 18:53 19:53 21:53 23:23  
      Perquage Car Park direction arrow Dep 06:19 07:54 09:06 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 17:06 18:06 18:53 19:53 21:53 23:23  
      Beaumont W direction arrow Dep 06:20 07:55 09:07 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 18:07 18:54 19:54 21:54 23:24  
      York Farm W direction arrow Dep - 07:55 09:07 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 18:07 18:54 19:54 21:54 23:24  
      Clos de la Mielle W direction arrow Dep - 07:56 09:07 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 18:07 18:55 19:55 21:55 23:25  
      La Haule Slipway S direction arrow Dep - 07:56 09:08 10:08 11:08 12:08 13:08 14:08 15:08 16:08 17:08 18:08 18:55 19:55 21:55 23:25  
      Hotel La Place N direction arrow Dep - 07:59 09:10 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 17:10 18:10 18:58 19:58 21:58 23:28  
      Route du Francfief N direction arrow Dep - 08:00 09:11 10:11 11:11 12:11 13:11 14:11 15:11 16:11 17:11 18:11 19:00 20:00 22:00 23:30  
      St Peters Arsenal N direction arrow Dep - 08:01 09:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:12 18:12 19:01 20:01 22:01 23:31  
      Rue Cappelain N direction arrow Dep - 08:01 09:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:12 18:12 19:01 20:01 22:01 23:31  
      Jersey Rugby Club N direction arrow Dep - 08:02 09:13 10:13 11:13 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13 17:13 18:13 19:02 20:02 22:02 23:32  
      Jersey Aero Club W direction arrow Dep - - 09:14 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:14 18:14 - - - -  
      Jersey Airport direction arrow Dep - - 09:16 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 17:16 18:16 - - - -  
      Jersey Aero Club E direction arrow Dep - - 09:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:18 18:18 - - - -  
      Rue des Vignes E direction arrow Dep - 08:02 09:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:18 18:18 19:02 20:02 22:02 23:32  
      Mont Fallu N direction arrow Dep 06:22 08:04 09:19 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:19 18:19 19:04 20:04 22:04 23:35  
      Rue de St Clement N direction arrow Dep 06:23 08:05 09:20 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:20 18:20 19:05 20:05 22:05 23:36  
      St Peters Inn N direction arrow Dep 06:24 08:06 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21 19:06 20:06 22:06 23:37  
      Sunnyfields Farm direction arrow Dep 06:24 08:06 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21 19:06 20:06 22:06 23:37  
      St Peter Tech Park N direction arrow Dep 06:24 08:06 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21 19:06 20:06 22:06 23:37  
      Croix au Lion N direction arrow Dep 06:24 08:06 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21 19:06 20:06 22:06 23:37  
      Rue des Niemes direction arrow Dep 06:24 08:06 09:21 10:21 11:21 12:22 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21 19:06 20:06 22:06 23:37  
      aMaizin! Park N direction arrow Dep 06:25 08:07 09:22 10:22 11:22 12:23 13:22 14:22 15:22 16:22 17:22 18:22 19:07 20:07 22:07 23:38  
      St Ouen Manor N direction arrow Dep 06:25 08:07 09:22 10:22 11:22 12:23 13:22 14:22 15:22 16:22 17:22 18:22 19:07 20:07 22:07 23:38  
      Rue du Manoir direction arrow Dep 06:26 08:08 09:23 10:23 11:23 12:24 13:23 14:23 15:23 16:23 17:23 18:23 19:08 20:08 22:08 23:39  
      St Ouen Garage N direction arrow Dep 06:27 08:09 09:24 10:24 11:24 12:25 13:24 14:24 15:24 16:24 17:24 18:24 19:09 20:09 22:09 23:40  
      St Ouens Village N direction arrow Dep 06:28 08:10 09:25 10:25 11:25 12:26 13:25 14:25 15:25 16:25 17:25 18:25 19:10 20:10 22:10 23:41  
      La Croix N direction arrow Dep 06:28 - 09:26 10:26 11:26 12:27 13:26 14:26 15:26 16:26 17:26 18:26 19:10 20:10 22:10 23:41  
      Champ Donne direction arrow Dep 06:30 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Woodbine Farm direction arrow Dep 06:32 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Five Roads direction arrow Dep 06:33 - - - - - - - - - - - - - - -  
      La Profonde Rue direction arrow Dep 06:33 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Millais direction arrow Dep 06:34 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Les Perrons direction arrow Dep 06:35 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Route des Landes direction arrow Dep 06:35 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Maison des Landes direction arrow Dep 06:36 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Les Landes Common direction arrow Dep 06:36 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Le Hurel Farm direction arrow Dep 06:36 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Grosnez House direction arrow Dep 06:37 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Sea View Farm direction arrow Dep 06:37 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Portinfer Junction direction arrow Dep 06:38 - - - - - - - - - - - - - - -  
      Leoville N direction arrow Dep - - 09:28 10:28 11:28 12:29 13:28 14:28 15:28 16:28 17:28 18:28 19:11 20:11 22:11 23:42  
      Greve de Lecq direction arrow Dep - - 09:35 10:35 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 16:35 17:35 18:35 19:15 20:15 22:15 23:45  

        Liberation Station - Greve de Lecq - Inbound - Saturday

        Greve de Lecq     
        Leoville S     
        La Croix S     
        St Ouens Village S     
        St Ouen Garage S     
        Rue du Douet     
        St Ouen Manor S     
        aMaizin! Park S     
        La Neuve Route     
        Croix au Lion S     
        St Peter Tech Park S     
        Jubilee Homes     
        St Peters Inn S     
        Rue de St Clement S     
        Mont Fallu S     
        Avenue de la Reine     
        Rue des Vignes W     
        Jersey Aero Club W     
        Jersey Airport     
        Jersey Aero Club E     
        Jersey Rugby Club S     
        St Peters Arsenal S     
        Route du Francfief S     
        Hotel La Place S     
        La Haule Slipway N     
        Clos de la Mielle E     
        York Farm E     
        Beaumont E     
        Parcq du Rivage E     
        Bel Royal Gardens     
        St Matthews Church E     
        Coronation Park E     
        Millbrook E     
        St Andrews Park E     
        First Tower E     
        Bellozanne Avenue     
        George V Homes     
        Century Buildings     
        Castle Street     
        Bus Station     
        Greve de Lecq direction arrow Dep - - 09:40 10:40 11:40 12:40 13:40 14:40 15:40 16:40 17:40 18:40 19:20 20:20 22:20 23:45  
        Leoville S direction arrow Dep - - 09:43 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:43 17:43 18:43 19:23 20:23 22:23 23:48  
        La Croix S direction arrow Dep - - 09:43 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:43 17:43 18:43 19:23 20:23 22:23 23:48  
        St Ouens Village S direction arrow Dep 06:45 08:20 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:45 18:45 19:25 20:25 22:25 23:50  
        St Ouen Garage S direction arrow Dep 06:45 08:20 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:45 18:45 19:25 20:25 22:25 23:50  
        Rue du Douet direction arrow Dep 06:46 08:21 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 16:46 17:46 18:46 19:26 20:26 22:26 23:51  
        St Ouen Manor S direction arrow Dep 06:46 08:21 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 16:46 17:46 18:46 19:26 20:26 22:26 23:51  
        aMaizin! Park S direction arrow Dep 06:47 08:22 09:47 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 16:47 17:47 18:47 19:27 20:27 22:27 23:52  
        La Neuve Route direction arrow Dep 06:48 08:23 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 16:48 17:48 18:48 19:27 20:27 22:27 23:52  
        Croix au Lion S direction arrow Dep 06:48 08:23 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 16:48 17:48 18:48 19:28 20:28 22:28 23:53  
        St Peter Tech Park S direction arrow Dep 06:49 08:24 09:49 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 16:49 17:49 18:49 19:28 20:28 22:28 23:53  
        Jubilee Homes direction arrow Dep 06:49 08:24 09:49 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 16:49 17:49 18:49 19:28 20:28 22:28 23:53  
        St Peters Inn S direction arrow Dep 06:50 08:25 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 17:50 18:50 19:29 20:29 22:29 23:54  
        Rue de St Clement S direction arrow Dep 06:50 08:25 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 17:50 18:50 19:29 20:29 22:29 23:54  
        Mont Fallu S direction arrow Dep 06:51 08:26 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 16:51 17:51 18:51 19:30 20:30 22:30 23:55  
        Avenue de la Reine direction arrow Dep - 08:26 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 16:51 17:52 18:52 19:31 20:31 22:31 23:56  
        Rue des Vignes W direction arrow Dep - 08:27 09:52 10:52 11:52 12:52 13:52 14:52 15:52 16:52 17:53 18:53 19:32 20:32 22:32 23:57  
        Jersey Aero Club W direction arrow Dep - 08:28 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 16:53 - - - - - -  
        Jersey Airport direction arrow Dep - 08:30 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 - - - - - -  
        Jersey Aero Club E direction arrow Dep - 08:32 09:57 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 16:57 - - - - - -  
        Jersey Rugby Club S direction arrow Dep - 08:33 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 16:58 17:54 18:54 19:33 20:33 22:33 23:58  
        St Peters Arsenal S direction arrow Dep - 08:34 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 16:59 17:56 18:56 19:34 20:34 22:34 23:59  
        Route du Francfief S direction arrow Dep - 08:34 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 16:59 17:56 18:56 19:34 20:34 22:34 23:59  
        Hotel La Place S direction arrow Dep - 08:35 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 17:57 18:57 19:35 20:35 22:35 00:00  
        La Haule Slipway N direction arrow Dep - 08:38 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:03 17:59 18:59 19:36 20:36 22:36 00:01  
        Clos de la Mielle E direction arrow Dep - 08:38 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:03 18:00 19:00 19:37 20:37 22:37 00:02  
        York Farm E direction arrow Dep - 08:39 10:04 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 17:04 18:00 19:00 19:37 20:37 22:37 00:02  
        Beaumont E direction arrow Dep 06:54 08:40 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 18:01 19:01 19:38 20:38 22:38 00:03  
        Parcq du Rivage E direction arrow Dep 06:54 08:40 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 18:01 19:01 19:38 20:38 22:38 00:03  
        Bel Royal Gardens direction arrow Dep 06:56 08:42 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 18:03 19:03 19:39 20:39 22:39 00:04  
        St Matthews Church E direction arrow Dep 06:56 08:42 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 18:03 19:03 19:39 20:39 22:39 00:04  
        Coronation Park E direction arrow Dep 06:57 08:43 10:08 11:08 12:08 13:08 14:08 15:08 16:08 17:08 18:04 19:04 19:40 20:40 22:40 00:05  
        Millbrook E direction arrow Dep 06:58 08:44 10:09 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09 17:09 18:05 19:05 19:40 20:40 22:40 00:05  
        St Andrews Park E direction arrow Dep 06:59 08:45 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 17:10 18:06 19:06 19:41 20:41 22:41 00:06  
        First Tower E direction arrow Dep 07:00 08:46 10:11 11:11 12:11 13:11 14:11 15:11 16:11 17:11 18:07 19:07 19:42 20:42 22:42 00:07  
        Bellozanne Avenue direction arrow Dep 07:01 08:47 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:12 18:08 19:08 19:43 20:43 22:43 00:08  
        George V Homes direction arrow Dep 07:02 08:48 10:13 11:13 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13 17:13 18:09 19:09 19:43 20:43 22:43 00:08  
        Century Buildings direction arrow Dep 07:06 08:51 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 17:16 18:12 19:12 19:46 20:46 22:46 00:11  
        Castle Street direction arrow Dep 07:08 08:53 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:18 18:14 19:14 19:48 20:48 22:48 00:12  
        Bus Station direction arrow Dep 07:09 08:54 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:19 18:15 19:15 19:49 20:49 22:49 00:13  

          Liberation Station - Greve de Lecq - Outbound - Sunday

          Bus Station     
          Bus Station Stand M     
          Bus Station Stand F     
          West Park Slipway     
          West Park Shelter     
          Bay View Court     
          Bellozanne Road     
          First Tower W     
          St Andrews Park W     
          Millbrook W     
          Coronation Park W     
          St Matthews Church W     
          Bel Royal Terrace     
          Parcq du Rivage W     
          Perquage Car Park     
          Beaumont W     
          York Farm W     
          Clos de la Mielle W     
          La Haule Slipway S     
          Hotel La Place N     
          Route du Francfief N     
          St Peters Arsenal N     
          Rue Cappelain N     
          Jersey Rugby Club N     
          Jersey Aero Club W     
          Jersey Airport     
          Jersey Aero Club E     
          Rue des Vignes E     
          Mont Fallu N     
          Rue de St Clement N     
          St Peters Inn N     
          Sunnyfields Farm     
          St Peter Tech Park N     
          Croix au Lion N     
          Rue des Niemes     
          aMaizin! Park N     
          St Ouen Manor N     
          Rue du Manoir     
          St Ouen Garage N     
          St Ouens Village N     
          La Croix N     
          Leoville N     
          Greve de Lecq     
          Bus Station direction arrow Dep 08:55 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 17:55 19:45 21:45 23:15  
          Bus Station Stand M direction arrow Dep - - - - - - - - - - - 21:45 23:15  
          Bus Station Stand F direction arrow Dep 08:55 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 17:55 19:45 - -  
          West Park Slipway direction arrow Dep 08:57 09:57 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 16:57 17:57 19:47 21:47 23:17  
          West Park Shelter direction arrow Dep 08:58 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 16:58 17:58 19:48 21:47 23:17  
          Bay View Court direction arrow Dep 08:58 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 16:58 17:58 19:48 21:48 23:18  
          Bellozanne Road direction arrow Dep 08:59 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 16:59 17:59 19:49 21:49 23:19  
          First Tower W direction arrow Dep 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:50 21:50 23:20  
          St Andrews Park W direction arrow Dep 09:01 10:01 11:01 12:01 13:01 14:01 15:01 16:01 17:01 18:01 19:50 21:50 23:20  
          Millbrook W direction arrow Dep 09:01 10:01 11:01 12:01 13:01 14:01 15:01 16:01 17:01 18:01 19:51 21:51 23:21  
          Coronation Park W direction arrow Dep 09:03 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:03 18:03 19:51 21:51 23:21  
          St Matthews Church W direction arrow Dep 09:03 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:03 18:03 19:52 21:52 23:22  
          Bel Royal Terrace direction arrow Dep 09:04 10:04 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 17:04 18:04 19:52 21:52 23:22  
          Parcq du Rivage W direction arrow Dep 09:05 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 18:05 19:53 21:53 23:23  
          Perquage Car Park direction arrow Dep 09:06 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 17:06 18:06 19:53 21:53 23:23  
          Beaumont W direction arrow Dep 09:07 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 18:07 19:54 21:54 23:24  
          York Farm W direction arrow Dep 09:07 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 18:07 19:54 21:54 23:24  
          Clos de la Mielle W direction arrow Dep 09:07 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 18:07 19:55 21:55 23:25  
          La Haule Slipway S direction arrow Dep 09:08 10:08 11:08 12:08 13:08 14:08 15:08 16:08 17:08 18:08 19:55 21:55 23:25  
          Hotel La Place N direction arrow Dep 09:10 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 17:10 18:10 19:58 21:58 23:28  
          Route du Francfief N direction arrow Dep 09:11 10:11 11:11 12:11 13:11 14:11 15:11 16:11 17:11 18:11 20:00 22:00 23:30  
          St Peters Arsenal N direction arrow Dep 09:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:12 18:12 20:01 22:01 23:31  
          Rue Cappelain N direction arrow Dep 09:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:12 18:12 20:01 22:01 23:31  
          Jersey Rugby Club N direction arrow Dep 09:13 10:13 11:13 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13 17:13 18:13 20:02 22:02 23:32  
          Jersey Aero Club W direction arrow Dep 09:14 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:14 18:14 - - -  
          Jersey Airport direction arrow Dep 09:16 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 17:16 18:16 - - -  
          Jersey Aero Club E direction arrow Dep 09:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:18 18:18 - - -  
          Rue des Vignes E direction arrow Dep 09:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:18 18:18 20:02 22:02 23:32  
          Mont Fallu N direction arrow Dep 09:19 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:19 18:19 20:04 22:04 23:34  
          Rue de St Clement N direction arrow Dep 09:20 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:20 18:20 20:05 22:05 23:35  
          St Peters Inn N direction arrow Dep 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21 20:06 22:06 23:36  
          Sunnyfields Farm direction arrow Dep 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21 20:06 22:06 23:36  
          St Peter Tech Park N direction arrow Dep 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21 20:06 22:06 23:36  
          Croix au Lion N direction arrow Dep 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21 20:06 22:06 23:36  
          Rue des Niemes direction arrow Dep 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21 20:06 22:06 23:36  
          aMaizin! Park N direction arrow Dep 09:22 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:22 18:22 20:07 22:07 23:37  
          St Ouen Manor N direction arrow Dep 09:22 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:22 18:22 20:07 22:07 23:37  
          Rue du Manoir direction arrow Dep 09:23 10:23 11:23 12:23 13:23 14:23 15:23 16:23 17:23 18:23 20:08 22:08 23:38  
          St Ouen Garage N direction arrow Dep 09:24 10:24 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:24 17:24 18:24 20:09 22:09 23:39  
          St Ouens Village N direction arrow Dep 09:25 10:25 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:25 17:25 18:25 20:10 22:10 23:40  
          La Croix N direction arrow Dep 09:26 10:26 11:26 12:26 13:26 14:26 15:26 16:26 17:26 18:26 20:10 22:10 23:40  
          Leoville N direction arrow Dep 09:28 10:28 11:28 12:28 13:28 14:28 15:28 16:28 17:28 18:28 20:11 22:11 23:41  
          Greve de Lecq direction arrow Dep 09:35 10:35 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 16:35 17:35 18:35 20:15 22:15 23:45  

            Liberation Station - Greve de Lecq - Inbound - Sunday

            Greve de Lecq     
            Leoville S     
            La Croix S     
            St Ouens Village S     
            St Ouen Garage S     
            Rue du Douet     
            St Ouen Manor S     
            aMaizin! Park S     
            La Neuve Route     
            Croix au Lion S     
            St Peter Tech Park S     
            Jubilee Homes     
            St Peters Inn S     
            Rue de St Clement S     
            Mont Fallu S     
            Avenue de la Reine     
            Rue des Vignes W     
            Jersey Aero Club W     
            Jersey Airport     
            Jersey Aero Club E     
            Jersey Rugby Club S     
            Rue Cappelain S     
            St Peters Arsenal S     
            Route du Francfief S     
            Hotel La Place S     
            La Haule Slipway N     
            Clos de la Mielle E     
            York Farm E     
            Beaumont E     
            Parcq du Rivage E     
            Bel Royal Gardens     
            St Matthews Church E     
            Coronation Park E     
            Millbrook E     
            St Andrews Park E     
            First Tower E     
            Bellozanne Avenue     
            George V Homes     
            Century Buildings     
            Castle Street     
            Bus Station     
            Greve de Lecq direction arrow Dep 09:40 10:40 11:40 12:40 13:40 14:40 15:40 16:40 17:40 18:40 20:20 22:20 23:45  
            Leoville S direction arrow Dep 09:43 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:43 17:43 18:43 20:23 22:23 23:48  
            La Croix S direction arrow Dep 09:43 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:43 17:43 18:43 20:23 22:23 23:48  
            St Ouens Village S direction arrow Dep 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:45 18:45 20:25 22:25 23:50  
            St Ouen Garage S direction arrow Dep 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:45 18:45 20:25 22:25 23:50  
            Rue du Douet direction arrow Dep 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 16:46 17:46 18:46 20:26 22:26 23:51  
            St Ouen Manor S direction arrow Dep 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 16:46 17:46 18:46 20:26 22:26 23:51  
            aMaizin! Park S direction arrow Dep 09:47 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 16:47 17:47 18:47 20:27 22:27 23:52  
            La Neuve Route direction arrow Dep 09:47 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 16:47 17:47 18:47 20:27 22:27 23:52  
            Croix au Lion S direction arrow Dep 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 16:48 17:48 18:48 20:28 22:28 23:53  
            St Peter Tech Park S direction arrow Dep 09:49 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 16:49 17:49 18:49 20:28 22:28 23:53  
            Jubilee Homes direction arrow Dep 09:49 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 16:49 17:49 18:49 20:28 22:28 23:53  
            St Peters Inn S direction arrow Dep 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 17:50 18:50 20:29 22:29 23:54  
            Rue de St Clement S direction arrow Dep 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 17:50 18:50 20:29 22:29 23:54  
            Mont Fallu S direction arrow Dep 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 16:51 17:51 18:51 20:30 22:30 23:55  
            Avenue de la Reine direction arrow Dep 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 16:51 17:51 18:51 20:31 22:31 23:56  
            Rue des Vignes W direction arrow Dep 09:52 10:52 11:52 12:52 13:52 14:52 15:52 16:52 17:52 18:52 20:32 22:32 23:57  
            Jersey Aero Club W direction arrow Dep 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 16:53 17:53 18:53 - - -  
            Jersey Airport direction arrow Dep 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 17:55 18:55 - - -  
            Jersey Aero Club E direction arrow Dep 09:57 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 16:57 17:57 18:57 - - -  
            Jersey Rugby Club S direction arrow Dep 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 16:58 17:58 18:58 20:33 22:33 23:58  
            Rue Cappelain S direction arrow Dep 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 16:58 17:58 18:58 - - -  
            St Peters Arsenal S direction arrow Dep 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 16:59 17:59 18:59 20:34 22:34 23:59  
            Route du Francfief S direction arrow Dep 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 16:59 17:59 18:59 20:34 22:34 23:59  
            Hotel La Place S direction arrow Dep 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:35 22:35 00:00  
            La Haule Slipway N direction arrow Dep 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:03 18:03 19:03 20:36 22:36 00:01  
            Clos de la Mielle E direction arrow Dep 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:03 18:03 19:03 20:37 22:37 00:02  
            York Farm E direction arrow Dep 10:04 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 17:04 18:04 19:04 20:37 22:37 00:02  
            Beaumont E direction arrow Dep 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 18:05 19:05 20:38 22:38 00:03  
            Parcq du Rivage E direction arrow Dep 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 18:05 19:05 20:38 22:38 00:03  
            Bel Royal Gardens direction arrow Dep 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 18:07 19:07 20:39 22:39 00:04  
            St Matthews Church E direction arrow Dep 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:07 18:07 19:07 20:39 22:39 00:04  
            Coronation Park E direction arrow Dep 10:08 11:08 12:08 13:08 14:08 15:08 16:08 17:08 18:08 19:08 20:40 22:40 00:05  
            Millbrook E direction arrow Dep 10:09 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09 17:09 18:09 19:09 20:40 22:40 00:05  
            St Andrews Park E direction arrow Dep 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 17:10 18:10 19:10 20:41 22:41 00:06  
            First Tower E direction arrow Dep 10:11 11:11 12:11 13:11 14:11 15:11 16:11 17:11 18:11 19:11 20:42 22:42 00:07  
            Bellozanne Avenue direction arrow Dep 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:12 18:12 19:12 20:43 22:43 00:08  
            George V Homes direction arrow Dep - - - - - - - - - - 20:43 22:43 00:08  
            Century Buildings direction arrow Dep 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 17:16 18:16 19:16 20:46 22:46 00:11  
            Castle Street direction arrow Dep 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:18 18:18 19:18 20:48 22:48 00:12  
            Bus Station direction arrow Dep 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:19 18:19 19:19 20:49 22:49 00:13