Timetables

Route X22

Liberation Station - L'Etacq - Outbound - Monday-Friday

Bus Station     
Bus Station Stand N     
West Park Slipway     
Parcq du Rivage W     
Perquage Car Park     
Beaumont W     
Avenue de la Reine     
Rue des Vignes W     
Jersey Aero Club W     
The Mermaid S     
Airport Garages S     
Belle Vue S     
Don Bridge     
Red Houses Shops S     
Red Houses Waitrose W     
Clos des Sables W     
Quennevais Drive W     
La Moye School W     
Clos Orange S     
La Moye Garage S     
The Poplars     
Rue Baal     
Les Fourneaux Est     
New Kingdom Hall     
Les Vaux Larrons     
Corbiere     
Le Grouet Slipway     
Gorse Hill     
Sea Crest Apts     
Petit Port Close     
Route Du Petit Port     
Beauvoir     
Le Feugerel W     
Atlantic Hotel W     
La Pulente N     
Le Braye N     
El Tico N     
Watersplash N     
St Ouens Pond N     
Kempt Tower N     
Five Mile Avenue N     
Jersey Pearl     
Chemin du Moulin N     
Pres d'Auvergne     
Mont Huelin N     
La Blanche Maison N     
L'Etacq     
Bus Station direction arrow Dep 17:20  
Bus Station Stand N direction arrow Dep 17:20  
West Park Slipway direction arrow Dep 17:23  
Parcq du Rivage W direction arrow Dep 17:32  
Perquage Car Park direction arrow Dep 17:33  
Beaumont W direction arrow Dep 17:34  
Avenue de la Reine direction arrow Dep 17:35  
Rue des Vignes W direction arrow Dep 17:36  
Jersey Aero Club W direction arrow Dep 17:38  
The Mermaid S direction arrow Dep 17:39  
Airport Garages S direction arrow Dep 17:39  
Belle Vue S direction arrow Dep 17:40  
Don Bridge direction arrow Dep 17:42  
Red Houses Shops S direction arrow Dep 17:43  
Red Houses Waitrose W direction arrow Dep 17:44  
Clos des Sables W direction arrow Dep 17:45  
Quennevais Drive W direction arrow Dep 17:46  
La Moye School W direction arrow Dep 17:47  
Clos Orange S direction arrow Dep 17:48  
La Moye Garage S direction arrow Dep 17:49  
The Poplars direction arrow Dep 17:50  
Rue Baal direction arrow Dep 17:51  
Les Fourneaux Est direction arrow Dep 17:51  
New Kingdom Hall direction arrow Dep 17:51  
Les Vaux Larrons direction arrow Dep 17:51  
Corbiere direction arrow Dep 17:55  
Le Grouet Slipway direction arrow Dep 17:56  
Gorse Hill direction arrow Dep 17:56  
Sea Crest Apts direction arrow Dep 17:57  
Petit Port Close direction arrow Dep 17:58  
Route Du Petit Port direction arrow Dep 17:58  
Beauvoir direction arrow Dep 17:59  
Le Feugerel W direction arrow Dep 18:00  
Atlantic Hotel W direction arrow Dep 18:01  
La Pulente N direction arrow Dep 18:02  
Le Braye N direction arrow Dep 18:03  
El Tico N direction arrow Dep 18:05  
Watersplash N direction arrow Dep 18:07  
St Ouens Pond N direction arrow Dep 18:07  
Kempt Tower N direction arrow Dep 18:08  
Five Mile Avenue N direction arrow Dep 18:08  
Jersey Pearl direction arrow Dep 18:11  
Chemin du Moulin N direction arrow Dep 18:12  
Pres d'Auvergne direction arrow Dep 18:12  
Mont Huelin N direction arrow Dep 18:13  
La Blanche Maison N direction arrow Dep 18:14  
L'Etacq direction arrow Dep 18:17  

    Liberation Station - L'Etacq - Inbound - Monday-Friday

    Corbiere     
    Le Grouet Slipway     
    Gorse Hill     
    Sea Crest Apts     
    Petit Port Close     
    Route Du Petit Port     
    Beauvoir     
    La Moye Garage N     
    Clos Orange N     
    La Moye School E     
    Quennevais Drive E     
    Clos des Sables E     
    Red Houses Waitrose E     
    Red Houses Shops N     
    Don Farm     
    Belle Vue N     
    Airport Garages N     
    The Mermaid N     
    Jersey Aero Club E     
    Rue des Vignes E     
    Beaumont E     
    Parcq du Rivage E     
    Century Buildings     
    Castle Street     
    Bus Station     
    Corbiere direction arrow Dep 07:33 07:48  
    Le Grouet Slipway direction arrow Dep 07:33 07:48  
    Gorse Hill direction arrow Dep 07:33 07:48  
    Sea Crest Apts direction arrow Dep 07:34 07:49  
    Petit Port Close direction arrow Dep 07:35 07:50  
    Route Du Petit Port direction arrow Dep 07:35 07:50  
    Beauvoir direction arrow Dep 07:35 07:50  
    La Moye Garage N direction arrow Dep 07:37 07:52  
    Clos Orange N direction arrow Dep 07:37 07:52  
    La Moye School E direction arrow Dep 07:38 07:53  
    Quennevais Drive E direction arrow Dep 07:38 07:53  
    Clos des Sables E direction arrow Dep 07:39 07:54  
    Red Houses Waitrose E direction arrow Dep 07:43 07:58  
    Red Houses Shops N direction arrow Dep 07:44 07:59  
    Don Farm direction arrow Dep 07:44 07:59  
    Belle Vue N direction arrow Dep 07:45 08:00  
    Airport Garages N direction arrow Dep 07:46 08:01  
    The Mermaid N direction arrow Dep 07:47 08:02  
    Jersey Aero Club E direction arrow Dep 07:49 08:04  
    Rue des Vignes E direction arrow Dep 07:50 08:05  
    Beaumont E direction arrow Dep 07:56 08:11  
    Parcq du Rivage E direction arrow Dep 07:57 08:12  
    Century Buildings direction arrow Dep 08:08 08:23  
    Castle Street direction arrow Dep 08:10 08:25  
    Bus Station direction arrow Dep 08:18 08:33